1. ?.
  ayılıktan, kültürsüzlükten başka bi şey değil bu. bi de bunun üç kişilik yolda üç kişi yan yana durup sohbet eden versiyonu var ki onu sormayın gitsin.

  (bkz: iğrençsiniz ibneler)
  1 -2 ... uc kurusa bes kofteci
 2. ?.
  hangisi bana omuz atacak, hangisine ilk etapda dalayım, çekilsemmi, ceketim pisnelenecek duvara yanasıp geçersem, lan şeytan diyor cinnet geçir alayına dal ibnelerin gibi düşüncelerin sürekli tekrarlandığı durumdur.
  1 ... masterlogan
 3. 1.
  " dikkat!üç kişilik yol" tabelasına dikkat etmeden yola girmekten kaynaklanabileceği gibi, yoldan maksimum faydalanmak adına yapılmış bir sığırlık da olabilir. yol tek yönlü ise en azından sol şerit boş kalmalıdır. haa "ama biz aynaya bakıyoruz arkadan gelen varmı diye" denirse bilemem. aslında bilirim. yani her daim aynaya bakmazsın ki. bakarsan ön taraf ne olacak? tamam tamam kestim.
  ... zatiali
 4. 2.
  genellikle kaldırımda olur bu olay. 3 hanzo yolda omuz omuza vermiş yürüyordur. siz yaklaştığınızda ise biri mutlaka diğerlerine göre biraz daha centilmence davranır ve yol verir. aklınca centilmen olmuştur. siz yüzüne bile bakmadığınız halde ayakları kıçına vura vura yoluna devam eder. böyle olur genelde. memleketimin kibar ruhlu insanları işte..
  1 -3 ... pesimist matmazel
 5. 3.
  ibneliğin dikalasıdır.
  -1 ... morientes
 6. 4.
  3 arkadaşın bir yere yan yana degilde, arka arkaya kervan şeklinde gitmesini isteyen yazarlar söylemi.nasıl iş anlamadım

  -olm hadi çarşıya iniyormuyuz
  -ahmet le sen çıkın abi ben 1 dakika sonra peşinizdeyim
  -niye olm delimisin
  -kaldırımlar dar abi millet rahatsız olmasın.
  1 -1 ... kramp
 7. 5.
  normal olandır. üç kişilik yol üç kişinin yan yana yürüyebilmesi içindir. asıl üç kişilik yolda dört kişi yürürse öküzlük olur, çünkü boş yere sıkıntı çekerler.

  geçecek biri olursa yol verilir. üç kişi yan yana yürümek güzel bir şeydir.
  1 ... talihsiz sokak kedisi
 8. 6.
  istiklal caddesinde imkansız olan şey hadi 3 neysede orda tek başınada yürümekte büyük başarıdır.
  ... excellent
 9. 7.
  arkadan gelen kişinin frenleme yapamaması sebebi ile 3 kişinin ağzının burnunun kırılmasıyla sonuçlanabilcek eylemdir.
  ... bordoblue
 10. 8.
  puştluktan başka birşey değildir. böylelerinin enselerine birer tokat, götlerine birer parmak lazımdır. çekilsenize aq yoldan bizde yürüyelim.
  1 ... jamal sellami