bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. ?.
  şehitleri üç beş diye saymaya başlayanlar görünce içine girilen durum.
  ... folktonic
 2. ?.
  3000- 5000 şehit verince de vatan bir yere gitmez güzel kardeşim. vatan emin(!) kucaklar da oturuyor zaten.
  olan o şehitlere, ailelerine oluyor kimseye değil.
  7 ... sikvaruli
 3. ?.
  5-3=2

  sadece bu cümle içinde bile iki dünya gidiyor, vatan ne?
  7 ... rhizomique
 4. ?.
  üç beş maymun konuşunca insan zannnetmek ile benzer eğilimler gösterir. sen adam konuşabiliyor, bir şeyler söyleyebiliyor diye gider dinlemeye ve anlamaya çalışırsın. meğer o insan bile değilmiş, şaşırırsın.
  4 -1 ... dark jedi in da house
 5. ?.
  (bkz: kaç olması gerekiyordu)
  3 ... samanta
 6. ?.
  "üç beş şehit"

  ifadesinin hiç de hoş bir başlık olmadığı entry....
  ... integrasyonel
 7. ?.
  (bkz: sen bu işlere girme karı kız devam et)
  8 ... maddox
 8. ?.
  vicdanını aldırmış kişi söylemidir.
  6 ... jane doe
 9. ?.
  anca 3-5 denyonun yapabileceği maksimum çıkarım.*
  3 ... no soporto el rap
 10. ?.
  tamamen olmasa da kısmen doğru bir söylemdir. şöyle ki: ne kadar çok şehit versek de bu vatanın bölünmesi pkk gibi çapulcu sürüsünün aracılığıyla olmayacaktır. pkk istediği kadar eylemlerini şehirlere taşısın, istediği kadar sivilleri hedef alsın. sonuçta böyle "terörist" saldırılarla bu vatan bölünmez. hatta bdp'nin de katkılarıyla kendilerini kürt olarak tanımlayan türk vatandaşları galeyana gelip, ırak'ın kuzeyindeki diğer peşmergelerle bir olup büyük çaplı bir savaşa başlansa bile türk ordusunun ve türk milletinin karşısında hiç şansı olmayacaktır; vatanımızı bölmeye güçleri yetmeyecektir.

  bu başlık ve altında yazılan tanımlamadaki şu noktaya ise kesinlikle katılmıyorum. şehit cenazeleri ve ailelerin yaşadığı üzüntü kesinlikle medyada geniş biçimde yer almalıdır. eğer medyada bu türde olaylar yer almazsa insanlarımız olan bitenden bihaber kalacak, tek bir şehitin yarattığı acı ve infiali algılayamayacak ve en önemlisi hükümet ve devletin diğer sorumlu organları kendilerine düşün görevin sorumluluğunu üzerinde hissetmeyecektir. bu türde haberlerin medyada bolca yer alması halkta tepkilere neden olacağı için hükümet kendini baskı altında hissedecek ve göstermelik de olsa bir takım önlemler, çözümler üretmeye çabalayacaktır. aksi halde başbakanın, milletvekillerinin sikinde değil ki ölen birkaç genç. adamlar üzerinde baskı olmasa, hiçbiri çözüm için kılını kıpırdatmaz. bu sayede en azından halk tepkisi oluyor. haksız mıyım?
  4 ... leprechaun