1. 1.
    üç büyük dinde dua etme yöntemleridir. büyük dinlere mensup kişilerin dua ederken aldıkları şekil- yöntem dikkatimi çektiği için yazma gereği hissettim. basitçe anlatayım;
    müslüman; ellerini açıp havaya kaldırarak allahın rahmetinden faydalanmak, ödüllendirilmek isteğini vucut diliyle anlatmaktadır.
    hiristiyan;ellerini birbirine geçirerek ve çenesine dayayarak allahtan korktuğunu ve af dilediğini vucut diliyle anlatmaya çalışmaktadır.
    musevi;başını öğe eğip ellerine doğru sanki bir yere dayanıyormuşçasına * allaha pişmanlık durumlarını anlatmaya çalışan vucut diline bürünmektedirler.

burdan şu sonucu çıkarmaya çalışıyorum;
    islam:allahın korkuacak bir şey değil üstelik rahmet istenebilecek bir yaratıcı olduğunu düşünmektedir.
    hiristiyan:sürekli af dileyerek bulunduğu bütün durumlardan kurtulabileceğini düşünmektedir,korktuğunu göstererek onun elinde bir sopayla herkese çattığını düşünmektedir.
    musevi:yaptığı herşeyden pişman olduğunu ağlayarak anlatmaktadır, muhtemelen vicdan sorunları vardır.

peşin edit:burada sadece kişisel tespit yaptım tüm dinlere sonsuz saygım vardır.hiç bir dine kişisel bir takıntım yoktur.
    4 -1 ... axilordram
  2. 2.
    önemli olan yöne dua etmektir. belli hareket şekli yoktur. islam ve musevilerde namaz vardır.
    ... selia
  3. 3.
    özen bir olsa da, şekli ufak farklılıkları vardır.
    hepsinde, kişisel aczi, üstün bir varlığa arz etme durumu var.
    ki üsluba girer bana göre.
    ellerimi birleştirip, yüzüme götürerek dua etmişliğim de oluyor kendi adıma.
    ... zekizabeth
  4. 4.
    sahip olduğunuz ana dille tanrıya/allaha şükretmektir. farklı zamanlarda, üç farklı dinden arkadaşlarımın dediği gibi: god is god.
    ... adana turuncudur