1. 1.
  üç büyük dinde dua etme yöntemleridir. büyük dinlere mensup kişilerin dua ederken aldıkları şekil- yöntem dikkatimi çektiği için yazma gereği hissettim. basitçe anlatayım;
  müslüman; ellerini açıp havaya kaldırarak allahın rahmetinden faydalanmak, ödüllendirilmek isteğini vucut diliyle anlatmaktadır.
  hiristiyan;ellerini birbirine geçirerek ve çenesine dayayarak allahtan korktuğunu ve af dilediğini vucut diliyle anlatmaya çalışmaktadır.
  musevi;başını öğe eğip ellerine doğru sanki bir yere dayanıyormuşçasına * allaha pişmanlık durumlarını anlatmaya çalışan vucut diline bürünmektedirler.

  burdan şu sonucu çıkarmaya çalışıyorum;
  islam:allahın korkuacak bir şey değil üstelik rahmet istenebilecek bir yaratıcı olduğunu düşünmektedir.
  hiristiyan:sürekli af dileyerek bulunduğu bütün durumlardan kurtulabileceğini düşünmektedir,korktuğunu göstererek onun elinde bir sopayla herkese çattığını düşünmektedir.
  musevi:yaptığı herşeyden pişman olduğunu ağlayarak anlatmaktadır, muhtemelen vicdan sorunları vardır.

  peşin edit:burada sadece kişisel tespit yaptım tüm dinlere sonsuz saygım vardır.hiç bir dine kişisel bir takıntım yoktur.
  4 -1 ... axilordram
 2. 2.
  önemli olan yöne dua etmektir. belli hareket şekli yoktur. islam ve musevilerde namaz vardır.
  ... selia
 3. 3.
  sahip olduğunuz ana dille tanrıya/allaha şükretmektir. farklı zamanlarda, üç farklı dinden arkadaşlarımın dediği gibi: god is god.
  ... adana turuncudur