1. 1.
  gazetelerin cinnet, doğrama, kesme, biçme, yakma şeklindeki bütün bela, musibet haberlerinin yer aldığı sayfadır. genellikle olaya karışan isimlerden bi tarafın mezara diğer tarafın hapse gittiğini haber vermesi ve iki tarafın birden son olarak buluştuğu yer olması açısından önem taşır.
  (bkz: cinnet getirmek)
  2 ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  cinnet geçiren insanların yer aldığı sayfa
  1 ... kısmetsiz
 3. 3.
  1999 yapımı zeki demirkubuz filmi.
  ... cikarinbeniburdan
 4. 4.
  zeki demirkubuz'un yönetmenlik koltuğunda oturduğu iyi bir film.
  yönetmenin en iyi 3 filminden biri. *
  -1 ... wtasyh
 5. 5.
  obituary (olum ilani) sayfalarinin dramatik hikayelendirilmis hali.
  1 ... king of the hill
 6. 6.
  zeki demirkubuz'un yönetmen olarak çektiği üçüncü sinema filmi.yine demirkubuz sinemasına has görüntüler,sesler ve göndermelerle dolu izlenmesi gereken bir film.ruhi sarı ve başak köklükaya nın oyunculukları nefis.hatta bu filmde diğer zeki demirkubuz filmlerine ( (bkz: c blok), (bkz: masumiyet), (bkz: itiraf), (bkz: yazgı), (bkz: bekleme odası), (bkz: kader)) nazaran belirgin bir hikaye sonu mevcut.tekrar belirtmekte fayda var.zeki demirkubuz gerçekten de türk sinemasının başına gelmiş ve gelebilecek en iyi şeylerden biri.
  1 ... aslanadam
 7. 7.
  masumiyet den bir sonraki film olma ozelligini tasıdıgından " acaba masumiyet in altında ezilmiş midir?" kuskularıyla basladıgım ancak izledikten sonra bu dusuncelerimin yersiz oldugunu anladıgım film. filmlerinde "bizden olmayan"ı anlattıgı icin sıkca elestirilen demirkubuz bu filmde tam da "biz"den birilerinin hayatına ısık tutuyor, insanların gazetelerin ucuncu sayfalarına nasıl dustuklerini gostermeye calısıyor. demirkubuz filmografisinin nadide parcalarından.

  --spoiler--
  ps: filmin bir yerinde basak koklulaya nın tiradı esnasında alcılarınızla oynamayın, "yahu ses geliyor ama kadının agzı oynamıyor" diye. o filmin kendi seysinden.
  --spoiler--
  1 ... saduman
 8. 8.
  --spoiler--
  "yeniklere, unutulmuşlara ve ajlan aktuğ'a..."
  --spoiler--

  zeki demirkubuz "bağımsız" yapımı. her ne kadar aynı uzantının filmleri olarak görülmese de masumiyet'in altında ezilmemek pek olası gözükmüyor. başak köklükaya ve özellikle ruhi sarı çok üstün bir performans göstermemekle beraber normal-üstüdürler. bu filmde yönetmen üzerindeki fyodor mihailovic dostoyevski etkileri isa karakterinde belirginleşmiştir. ve elbet isa-meryem eşlemesi... ayrıca eklemek gerekir ki yönetmen yardımcısı görevinde feridun koç gözükmektedir.

  (bkz: cengiz sezici)
  (bkz: erdoğan seren)
  (bkz: naci taşdöğen)
  (bkz: bülent düzgünoğlu)
  (bkz: serdar orçin)
  (bkz: emrah elçiboğa)
  (bkz: mustafa turan)
  (bkz: okan selvi)
  (bkz: tulga serim)
  2 ... vernon sullivan
 9. 9.
  Başrollerde Ruhi Sarı ile Başak Köklükaya var. Ruhi Sarı karakteri canlandırmada mükemmele yaklaşmış ama Başak Köklükaya'yı maalesef o kadar özümseyemedim, yani oyunculuktan değil de öyle bir role sanki baştan uygun değildi. Bir üçüncü sayfa hikayesinin anlatıldığı filmdeki en önemli etken elbette ki "yalınlık". Diyaloglar, hareketler hiç ağdalı olmadığı için izleyiciyi etkileme başarısı diğer türlerden fazla. Yönetmen kapanmayan kapıları, pencereleri filmlerinde sıklıkla kullanır, bu filmde de var ama ben apartman otomatiğinin ışığının kullanımına hayran kaldım. Bir de, bazı sahnelerde karakterleri konuşturmayıp arka plandan televizyonda oynaya eski filmlerimizin diyaloglarını(tabii sahne ile doğrudan alakalı diyaloglar) dinlettirmesi pek hoştu.
  2 ... paradigma
 10. 10.
  bu filmde de eski filmlerini gösteriyor yine. bu sefer masumiyette bekir (haluk bilginer)in mükemmel monologunu izlettiriyor.

  ayrıca filmin başlarında ağlıyorum kahrimdan şarkısını söyleyen olgun şimsek.

  dizi çekimlerine yaptığı göndermeler de şahane.
  1 ... risorder pejmurder