1. 1.
  taşlarla ve sopalarla olacaktır.*
  3 -3 ... merdumgiriz
 2. 2.
  yıl 2019...*

  asya'da çin'in yükselmesi sonucu amerika birleşik devletleri'nin dünya üzerinde kurduğu hegemonya yavaş yavaş sona ermektedir. amerikan halkı ve devleti bu durumdan fazlasıyla rahatsızdır. kendilerini yeniden ispat edebilmek için bir savaşa ihtiyaç duymaktadırlar. bunun üzerine israil amerika tarafından kışkırtılarak iran'ın üzerine salınır. amerika'nın iran'ı da ele geçirip yanı başına kadar gelmesi ihtimalinden rahatsız olan rusya, olası bir savaş durumunda iran'ın yanında olacağını açıklar. bunun üzerine amerika'nın doğal müttefiği ingiltere amerika ve israil'in saflarına katılır. bu durumda çin'in savaşa girmesi artık kaçınılmaz olur. ya herro ya merro diyerek çin'de amerika'nın karşısında, rusya ve iran'ın yanında savaşa girer. türkiye de yanı başında olacak olan savaşta fazla tarafsız kalamaz ve büyük ihtimalle amerika'nın yanında savaşa katılır.

  en nihayetinde itilaf devletleri; amerika,ingiltere,israil,fransa,türkiye ve almanya ittifak devletleri ise; çin, rusya, iran, hindistan ve vietnam şeklinde oluşur.

  tabii böyle bir savaşın galibi hakkında kesin konuşmak güç olsa da büyük ihtimalle amerika ve müttefikleri bu savaşı kazanır. sonuç olarak çin dağılır, rusya 50 yıl geriye gider, iran'ın fazla şişen balonu patlarken; amerika tekrar çıkışa geçer, avrupa güçlenir, türkiye de biraz daha zenginleşir.
  8 -3 ... jimmy jackson
 3. 3.
  savaşların kazananı olmaz diyerek senaryonun sonu yazılabilir.
  5 ... ultmtu
 4. 4.
  Cerndeki çarpıştırma deneyi bilim adamlarının ellerinde patlayacak, 1914'e tekrar dönücez. Aslında 1. dünya savaşı olcak ama biz 3. dünya savaşı sancaz. * * *
  3 -1 ... ekmek arasi kutu kola
 5. 5.
  yıl 2013. son albümü hiç satmayan ve ayrılan madcon grubu, grup elemanlarından birisinin norveç seyahati sırasında ferhat güzel'e suikast düzenlemesiyle oluşan kaos ortamı. zaten eurovisionda norveç'e kinli olan türk tarafı için bu bardağı taşıran son damladır ve aynı gün türkiye norveç'e savaş açtığını bildirir. derhal azerbaycan, iran, türkiye itilaf grubu ve fransa norveç ingiltere ittifak grupları oluşur. savaşın ilk haftası italya da önce itilaf, sonra ittifak sonra yine itilaf gruplarına girip durur. komutan del piero fake yapmasını çok sevmektedir zira. savaşa sonradan giren rusya azerbaycan'ı sıkıştırır. ermenistan'ın da yolları kapaması oraya yardım göndermemizi zorlaştırır. azerbaycan'ın yenilmesiyle zaten yenik sayılarak savaştan çekiliriz. o yenik sayılmak nasıl oluyorsa artık:
  türk cephesi: osman abi ver makineliyi bunda şarjör bitti, çabuk.
  karşı cephe: evet gençler azerbaycan yenilmiş, yenik sayıldınız, hadi toplanın gelin bakalım şuraya.
  6 -2 ... pseco
 6. 6.
  Hitler ve Stalin bir barda oturmaktadırlar. Bir adam içeri girer ve barmene bunlar Hitler ve Stalin değil mi diye sorar. Barmen "Evet, onlar" der. Sonra adam onlara doğru yürür ve sorar:
  - "Selam, ne yapıyorsunuz?"
  - Hitler cevaplar: "3. Dünya savaşını planlıyoruz."
  - Adam sorar. "Gerçekten mi? Neler olacak?"
  - Hitler:"Bu sefer 14 milyon Yahudi yi ve bir bisiklet tamircisini öldüreceğiz" der.
  - Adam sorar: "Bir bisiklet tamircisi mi!"
  - Hitler Stalin'e döner ve der ki: "Gördün mü, sana kimsenin 14 milyon Yahudi yi takmayacağını söylemiştim.

  alıntıdır.
  55 -4 ... imtrak
 7. 7.
  amerika birleşik devletleri'nin ırak savaşını kazanmadan olayın suriye ve iran'a sıçramasıyla başlayacağı inancındayım . türkiye bu durumda tarafsız kalamaz ve tarafını seçer tabii ki avrupa devletleri herzaman ki gibi itilaf grubunu oluşturmuştur . 1 ve 2 den farklı olarak ben bu savaşa afrikadaki sömürgelerin ve asyadaki bir çok devletin de katılacağı fikrindeyim . sonucu ne mi olur ?
  bu savaşa dünya dayanmaz . kıyamet işte o gündür .
  2 ... nillova
 8. 8.
  iran'ın amerikaya saldırmasıyla start alacak olan savaştır. buna karşılık amerika da israil ve fransa'nın da desteğini alarak iran'a bir karşı saldırı düzenler. güç dengelerini korumak isteyen rusya ise rengini belli eder ve iran safında savaşa dahil olur. netice de nasıl bir noktaya gelinir, savaş ne sonuçlar doğurur bilinmez ama, bu iki ülkenin er ya da geç üçüncü dünya savaşının fitilini ateşleyeceği aşikardır...
  1 ... bir ihtimal daha var
 9. 9.
  temizlikçi kapıcıya
  bahçıvan şoföre
  sonra herkes kapıcıya.

  bunu ülkeler bazında düşünürsek yine herkes kapıcıya.
  3 -1 ... devriman
 10. 10.
  nato'nun bozulacağı savaş olacaktır. bir dünya savaşı sırasında sanmıyorum ki herhangi bir ülke müttefiğim diye saldırmazlık yapmasın. ayrıca asıl mesele amerika ya da rusyanın safı değil kuzey kore ve çin'in hangi safta yer alacağıdır.
  1 ... pandahayvani