1. 1.
  bugün gerçekleşmiş, ak parti grup başkan vekili özlem zengin'e , sosyal medya üzerinden hakaret eden şüpheli için gözaltına alınması kararı verilmiş. adalet yerini bulmuş yani.

  lakin adalet , "özlem zengin" olmayana da aynı hızla işlediğinde adalettir, ağalar beyler! aksi takdirde bunun adı; adalet değil, muhalifleri sindirme aracı olur.

  cumhurbaşkanı'nın kızı hakarete uğrar, 48 saat içinde sosyal medya yasası çıkarılır. özlem hanım hakarete uğrar, hakaret eden 24 saat geçmeden gözaltına alınır.

  aslında demek ki; türkiye'de adalet işliyor ama adamına göre işliyor.

  https://www.haber7.com/gu...etyFHdUjykvWfAX70UwtSvTx8
  9 -2 ... merhaba ben pembe iyesta
 2. 2.
  Oha. iyesta'nın kafasına taş düşmüş galiba. ilk defa bu tarz hükümeti eleştiren entrysini görüyorum. Vallahi gözlerim yaşardı. Kıyamet gerçekten yaklaştı galiba.
  5 -1 ... designated ii
 3. 3.
  TCK 125/1'e göre, olması gerekendir. Normaldir.

  "Bir kimseye onur, şeref ve saygınlığını rencide edebilecek nitelikte somut bir fiil veya olgu isnat eden veya sövmek suretiyle bir kimsenin onur, şeref ve saygınlığına saldıran kişi, üç aydan iki yıla kadar hapis veya adlî para cezası ile cezalandırılır."

  yasalara göre hakaret, hukuki yaptırıma neden olur. hakarete karşı insanları yasa korur. bu sadece vekil, başkan vs. için değil, normal halk için de geçerlidir. hakaret ile ilgili kanuni düzenlemeler, yeni değildir. Yani gözaltı kararları haricinde daha üç aydan, iki yıla kadar hapis cezası da gelecektir ve bu da kanunlara göre normaldir, olması gerekendir.
  3 ... gamoreon
 4. 4.
  Kadın hakları sadece solcular için var herhalde.
  HakAret eden ak partili,hakaret edilen chp'li kadın olsaydı şimdi buralar yıkılıyordu.
  2 -2 ... varank reis
 5. 5.
  Hakaret edersen suçlu olursun yumruk atarsan kahraman adalete bak.
  ... birimza
 6. 6.
  hakaret eden hazard olsaydı çok farklı olurdu.
  1 ... manyak olmaya karar verdim
 7. 7.
  iyestanın hesabına kayyum mu atandı? Normalde:

  Hiykel dikemedik nonoşlaaar. Dan öteye muhalifliğini göremezdik de...
  1 ... uzay muhtari