1. 1.
  Eğer bir sevgiliniz varsa hayatta asla bir şeyleri özgürce yapamazsınız istediğiniz yere gidemezsiniz haber vermeden çıkamazsın hayat sizi kasar. Kasan aslında sevgiliniz özgürlüğünüzü yok sayarak sizin hayatınızda bi hakimiyet kurmak ister siz bence onu bi siktir edin.
  4 -1 ... feyksmayl
 2. 2.
  Bu teze dayanarak hareket edersek tamamen özgür olmak isteyen bir insanın toplumsal hayattan kendini Topyekün soyutlaması gerekir çünkü bireye yön veren dış etkenler her daim olacaktır. Yolda meydana gelen kaza veya Son Ses müzik dinleyen bir dallama sizin özgürlüğünüzü kısıtlayabılır bir insanın tam özgür olamsı için ölmüş olması lazımdır. Aşk konusunda söylenebilecek bir şey var oda sevmenin özgürlükten daha haz veren bir şey olduğudur eger karşılıklı ise aşk daha bir güzeldir.
  2 -1 ... carlos lehder
 3. 3.
  haklı önermedir. Aşk insanı kısıtlar.
  ... lugat47
 4. 4.
  Kesinlikle doğrudur. Sevmek bağlanmak demektir. Bağlanmak ve o kişiden bağımlı olmaktır. Bu sebepten dolayı seven hiç kimse ben özgürüm diyemez. Çünkü sevgi kısıtlar, yasaklar koyar.
  ... hey george versene borc
 5. 5.
  Asik olan insan asik oldugu insanin istedigi gibi biri olur. Onunla ilgilenir, herseyi onunla yapmak ister butun vaktini ona ayirir. Ask beraberinde bircok seyi kaybettirir. Kendisi hepsine bedeldir cunku. Ozgurlukte bunlardan biridir.
  ... paranormal kadin
 6. 6.
  Yanlıştır. Özgürlük bir irade söz konusu olmadıkça sadece bir serbestliktir. Var olan o irade sizin özgürlük arayışınızı anlamlandırır. Aynı yolu yürüyeceğiniz aşık ile hem bağlı hem de özgür olursunuz sizin dışınızdaki tüm her şeye karşı.
  ... butterflys tongue
 7. 7.
  sever ama tapacak derecede değil, sevmek kötü bir şey değil ancak ilahlaştırmak kötüdür, kimse mükemmel değildir çünkü.
  1 ... ykolmak
 8. 8.
  çok yanlış önermedir.
  aşk zaten özgürlüktür.
  1 ... isyan devrim anarsi
 9. 9.
  insanoğlu önce özgürlüğünden taviz vermez sonrasında ise tutunacak bir dal, başını koyacak bir omuz arar bir kuş misali yaşar gider... ancak mühim olan vaktiyle heyecan verici duyguları yaşamaktır zira gençlik demleri tükenip vakit epey geç olduğunda ardında bir saadet göremez. bu sebepten önce aşkı derinlerde yaşamak gerek kuzum.

  bununla ilgili fransızların çok sevdiğim bir deyişi vardır; hacı hacıyı mekkede, hoca hocayı tekkede, deli deliyi dakkada bulurmuş.
  3 -1 ... istanbul hanimefendisi
 10. 10.
  Aşık olmamış insan önermesidir. Aşk özgürlüklerin en güzelidir.
  ... okuyancahil