1. 1.
  okullarin acilacak olmasiyla duzenlenmesine karar verilmis kampanya. gonderilecek okul hakkında ayrıntılı bilgi, aşağıya kopyalanan ve okuldan gelen mailde yazmaktadır. gönderilme konusunda bizimle de irtibata geçebilirsiniz. sevgili uludağ sözlük yazarları nın da ilgisini bekliyoruz.

  haritanın son çizgilerinde, şırnak / cizre deyiz. bütün öğretmen arkadaşlarımızla umut ve mutluluk taşımaktayız bu uzak diyara. ıçimizden bir parça, bir ses ve bir nefes sunmaktayız yüreğimiz yettiğince genç beyinlere.

  okulumuz bu yıl başladı eğitim ve öğretime. bir fen lisesi olarak güzel yapılmış bina; ancak soğuk duvarların ne anlamı var içi boş olduktan sonra.

  hele kütüphane; bir tek kitap bile yok. öğrencilerimin soruları cevapsız;

  uzatılacak bir yardım eline ihtiyacımız var.

  güneydoğu yalnız ve sahipsiz kalmasın. sesimize aksi seda beklerken, şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.

  adres:
  şefika ararat
  t. d. ve edebiyatı öğretmeni
  cizre fen lisesi

  şırnak / cizre
  3 -1 ... imhotep
 2. 2.
  güneydoğu ve doğu bölgemizin ihtiyaçlarına biraz olsun katkıda bulunmak için yapılan eylemdir. bir kaç kitapla elbette hiçbir şey düzelmez ama bunun için bir deneme atışı yapılabilir. bu deneme atışlarından biri de budur.
  ... markasiz
 3. 3.
  tüm yazarların ilgisi beklenmektedir. özllikle siyasi konularda duyarlı olup bol bol entry giren arkadaşlarımızı. bu çocuklar cehalet yüzünden dağlara çıkıyor, belki çok abartılı olacak ama bir adamın kurtarılmasına sebep olursak ne mutlu bize...
  2 ... imhotep
 4. 4.
  kitap verilecek en güzel hediyedir, lütfen duyarlı olalım, bu ay iki paket sigara parası az verelim (daha çok otlanalım) ama bu çocukları kitapsız bırakmayalım.
  3 -1 ... bohemian rhapsody
 5. 5.
  bir çok çocuğun yararlanıp, devletine sahip çıkan birer birey olmasını sağlayacak olan kampanya.
  1 -1 ... imper
 6. 6.
  sosyal sorumluluğumuzun destek vermemizi gerektirdiği kampanya.

  not: sosyal dosumluluk insana özgü bir davranıştır, hayvanlarda ve bitkilerde olmaz.
  2 -1 ... aksak tirtil
 7. 7.
  az çok demeden desteklenmesi gereken kampanyadır. ayrıca, ne olacak bu memleketin geleceği diyip sızım sızım sızlanmaktan başka bir şey yapmayanlara da bir başlangıç fırsatı. hadi bakalım.
  1 ... fata morgana
 8. 8.
  (bkz: mail adresi kaldırıldı)
  ... imhotep
 9. 9.
  verilen desteği görünce akıllara hababam sınıfındaki ahmet'i getiren kampanya. *
  hani ahmet kardeş okul için yardım istemişti hababamdan da onlar çıplak kadın posteri filan koymuştu kutuya da ahmet bunun üzerine bir konuşma yapmıştı ;

  '' nasıl gönderirsiniz bu pislikleri o tertemiz insanlara? onların kaleme silgiye deftere ihtiyacı var. onlara yardım edeceğinize onlarla dalga geçiyor, onları küçük göruyorsunuz.. hiçbir işe yaramayan asalak gibi yaşayan sizlerden nefret ediyorum! eğer anlayacağınızı bilsem yüzünüze tükürmek isterdim, siz ondan da anlamazsınız.. ''

  hani ahmet in o konuşması üzerine hababam uyanmıştı da kamyonlarla kitap götürmüşlerdi o okula, hatta kendileri yapmıştı okulu.

  olacağından değil de işte öylesine bir diyivereyim dedim sözlük.

  bu da böyle bir anımdı işte.
  5 -1 ... yarim
 10. 10.
  bir sözlük kampanyası. *
  esasında bu sözlükte "kampanya" kelimesi sözlüğün bir yerlrine koyan kelimelerden birisidir. doğru demiş yazar kampanyası başlığının ilk entrysinde. mesela bakalım "kampanyası" kelimesini arattırınca neler çıkıyor karşımıza:

  (bkz: 1 milyon entry de kurban keselim kampanyasi)
  inanılmaz faydalı bir kampanya idi... kesilen kurban derilerinin thy'ye mi yoksa kuran kursuna mı bağışlanacağı hususunda anlaşmazlık çıkmıştı sanırım.

  (bkz: 6 ayar bir tayyar kampanyasi)
  ne sözlük ne de yazarların bir bok anlamadığı kampanya idi. arada ismi tayyar diye birisi var diye bana msn'i mevcut ise ona da sarkarız diyen ibne yazarlar çıkmıştı ama şimdi isim verip deşifre etmek istemem.

  (bkz: abazanlar bayana gitsin sozluk rahatlar kampanyasi)
  sözlüğün arayıp da bulamadığı belki de büyük yaraya merhem olabilecek idi. maalesef o da gerçekleşmedi.

  (bkz: ahmet necdet sezmesin kampanyasi)
  yazarların zeka seviyelerini ölçmek amacını taşıyordu sanırsam. bilemiyorum ama gerek de yoktu aslında bunun için kampanyaya filan.

  (bkz: azer bulbul brrlasin kampanyasi)
  memleket için gayet önemli idi. ama seçim gündemi sanırım baltaladı.

  (bkz: bagaj kapaklari acilsin kampanyasi)
  arabaların mevcut hallerinden memnun olmayanlara yönelikti. aynı yazarların egzost boruları ile ilgili heyecan verici entryleri görülemedi.

  (bkz: ben moderator olayim kampanyasi)
  bir ksıım yazar için amacına ulaşmıştı. nadir amacına ulaşan bir olaydı.

  (bkz: bugun cuma aleme akalim kampanyasi)
  aleme akmak için cuma günün seçen yazarlara aitti. akanların buharlaştığı da duyuldu daha sonra.

  (bkz: (bkz buyumeyen kucuk emrah yapilsin kampanyasi)
  emrah'ın büyük halinden etkilenen ve içsel histerilerine kurban olan yazarların kampanyasıydı. destek verilse idi ne olurdu bilemiyoruz.

  (bkz: cigarayi birakma kampanyasi)
  türkçe konuşamayan, yazamayan, yazarların sigara bırakmak için destek istedikleri kampanya idi. bayan yazarların destek isteğini yanlış anlayan abazanların olduğu da görüldü.

  (bkz: durex sozluge sponsor olsun kampanyasi)
  sözlüğün arayıp da bulamadığı bir şanstı. temalar konusunda hayalleri olan yazarların hayalkırıklığı yaşadığı bir kampanya idi.

  (bkz: helin avsar cumhurbaskani olsun kampanyasi)
  frikik verirse sol frame de resmi verilmiş link arayacak yazar sayısından korkuldu sanırım. zaten o da aday falan olmadı.

  (bkz: her ergene bir sisme kadin kampanyasi)
  bir köy öğretmenine sulanmaktansa bu başlığa yönlendirilecek yazarlar olduğu anlaşılan kampanya idi.

  (bkz: kizlar catallarindaki killari da kessin kampanyasi)
  kızların çatalındaki kıl ile ilgilenen yazarlara aitti. kızların ne yaptığını yine bu yazarlaradan sormak gerekir. halbuki al eline aleti kendin kes maçan yiyorsa değil mi?

  (bkz: kuresel isinmaya karsi osurmama kampanyasi)
  yazmak yerine osurmayı tercih eden yazarları derinden etkileyen kampanya idi. sonra anladık ki, yazacaklarına osurmaya devam etsinler.

  (bkz: okudugunu anlayamayanlar yazar olmasin kampanyasi)
  doğrudan doğruya, ozgur sozluk kitap bagisi kampanyasi başlığındaki bayan köy öğretmenine sulanan dallamalara yönelik kampanya idi. isim vermiyorum zira çaylaklık baki olabilir.

  (bkz: bolmepinar ilkogretim okulu na kutuphane kuruyoruz kampanyasi)
  moderasyonun eğitime destek adı altında epeyce destekledikleri bir kampanya idi. saygı duyulası bir iki kampanyadan biriydi. başlık altında ise nedense hiç köy öğretmenlerine sulanan kalaslar görülmedi.

  (bkz: comak ilkogretim okulu na kitap kampanyasi)
  moderasyonun eğitime destek adı altında epeyce destekledikleri bir kampanya idi. saygı duyulası bir iki kampanyadan biriydi. başlık altında ise nedense hiç köy öğretmenlerine sulanan kalaslar görülmedi.

  (bkz: allahim sen bize akil fikir ver kampanyasi)
  köy öğretmenine msn adresinden sulanmak isteyen, bir yavrusu formundaki yazarların kendilerine ait bir başlık olsun diye açılmıştı sanırım... amacına ulaşmadığı şu içinde bulunduğumuz başlıktan belli oldu.

  son söz: ben değil bu sözlükte olmaktan yediğim hiç bir halttan pişman olmadım. anam da pişman değildi son görüştüğümde. umarım herkesin annesi babası da evladından memnundur.
  7 -2 ... kara hilal