1. 1.
  http://www.technologic.co...ozellestirilmesi-hataydi/

  sen cumhurbaşkanı baş danışmanına nasıl geri zekalı dersin lan fetöcü.
  11 ... ecinni
 2. 2.
  çekik gözlüleri sevmeyen fetöcüleri rahatsız etmiş gerçekliği kabul edenlere gerizekalı iması yapılmasıdır.
  ... markasiz
 3. 3.
  özellestirme belli normlar icinde yapilirsa sonucu iyi olur. önüne gelen bütün kurumlari özellestirmek devlete vurulan darbe vatandasa yapilan ihanettir.
  6 ... portatif
 4. 4.
  özelleştirmenin boku çıkarılırsa ve kilit kurumlar yabancılara satılırsa ülke yarı sömürge haline getirilir.
  5 -1 ... ibni maymun
 5. 5.
  Şuursuz özelleştirme, tabii ki devleti satmaktır. Hatta vatan hainliğidir.
  3 ... yok herif
 6. 6.
  adı sözlüğün işsizine ve delisine çıkmış, kamboçya malı seviyesinde bir trollün başlığına bu bilgi içerikli entryi ciddi ciddi girmek istemezdim yalnız.
  aklı başında olan bir vatandaşın, planlı, yerli milli ve kamu yararı amaçlı yapılan özelleştirmeyle bir derdi olamaz. özelleştirme kurumu, kimi zaman içinde bulunduğumuz çağın ve şartların bir gereği olarak ortaya çıkar.
  yalnız temeli cumhuriyetin ilk yıllarında yerli ve milli bir ekonomiyi amaçlayarak atılan kuruluşları, yabancı sermayenin ve de akabe sayesinde zengin olup sırf yandaş olmasından ötürü hiçbir vasfı olmayan kişilerin eline kontrolsüz şartsız devretmenin adı evet, doğrudan "vatan satmak"tır.
  hadi hepsinden de geçtim, başkalarının cebine üç beş kuruş daha fazla girecek diye senin ucuz şekilde elde edilen yapay şekerle beslenerek genç yaşta diyabet ve kansere yakalanman kadar hayata kasteden bir durum söz konusu.
  8 -4 ... nardaninciler
 7. 6.
  amk öküz evladı,özelleştirmeden gelen parayı,deprem sigortasında biriken parayı seçim masraflarına aktarırsan.

  satacak birsey kalmamış ki şimdi şeker fabrikalar ve işsizlik fonunda biriken paraya göz dikmişler.

  lan olm sizin gibi eşekler olduğu sürece ülkeye semer vuran da domaltıp siken de çok olur.
  3 -2 ... munir bey
 8. 7.
  Yerine yeni fabrika kurulmayacağını bilen kişidir.

  Yerli ve milli naraları atarken fabrika satmayı savunmanız gerçekten müthiş.
  1 ... nickini vermek istemeyen uuser
 9. 8.
  Başlık açıp başlıkla ilgili kelime yazmayan, başlıkta yorumu da yapan, tanım özürlü tip. Devleti satamıyorsan sattığın ne o zaman?

  Özelleştirilmiş işletmelerin peşkeş çekilen yabancılardan başka kime hayrını gördüğünü de ifade etmesi gerekir. Örneğin piyasada monopol olan, devletin görmezden geldiği, denetlemediği bankalar tefeci, telekomünikasyon firmaları da işportacı gibi çalışıyor. Tamam hakikaten mali yük getiriyorsa özelleşir ama ne bulursan özelleştirmenin zararını anlamanız için illa ekonomik darboğaza mı gireceğiz arkadaş?

  Ha, ilgili fabrikaları yatırandan, zarar ettirenden hesap soramadığımız sürece belki satılması daha iyi, ama niye her seferinde iyiler arasından en iyiyi değil, kötüler arasından en az kötü alternatifi seçmek durumunda kalıyoruz ki? Lider dediğin adam ülkeyi şirket patronu gibi yönetmek isteyince destek verip, ticareti tutar olarak garanti eden ihaleleri verecek kadar beceriksizce bu işi yürütecekse, insanlar da daha iyisini talep Edip bekler.
  2 ... kelkeshoze
 10. 9.
  reco dediğiniz gibi bu milletin a. koymazsanız adam değilsiniz. bunlara her şey hak bu mallıkla. donlarına kadar al koçum.
  ... napakyanii