1. 1.
  toplumun büyük bir kesimini sokabileceğimiz mal topluluğudur. özelleştirmeleri vatanı satmak zanneder ama yeri geldiğinde de türk bürokrasisine küfür eder.
  2 -8 ... kobayashi
 2. 2.
  her türlü bireylerin cebini doldurduğumuzdan,

  durmak yok yolmaya devam.
  1 ... birdahabanabenzemeangel
 3. 3.
  eğer o toplumun iletişimi, ulaşımı satılıyorsa gayette kötüdür. özelleştirmeyi iyi birşey zannedenler tabiri caizse "mal"dır esasen.
  3 -1 ... parmakkaldirancocuk
 4. 4.
  kışın kar altından çöp temizleyen emekçilerin paralarının çoğunun masa başında oturan insanlar tarafından yenildiğini bilen maldır. kurban olurum o mala.
  (bkz: mal kadar olamamak)
  1 -1 ... geri zeki
 5. 5.
  geleceğin enerji kaynağı, petrolün değerini yitirmesinin tek sebebi olan bor mineraline sahip bir ülkede yaşıyorsan, ülken bu madenin dünya rezervinin yaklaşık 4te 3üne yani %75 ine sahip ise ve hükümetin bu kaynaklarını dünyada söz sahibi yahudi rotschild ailesine satıyorsa ülkende çok sayıda bulabileceğin vatansever mal insanlardır..
  2 -1 ... pepinot
 6. 6.
  balık tutmayı öğrenmekle balık almak arasındaki farkı bilmeyen mala göre haklılardır.
  ... no1lives4ever
 7. 7.
  zannetmeyen maldan daha az uyutulma durumu ..
  ... ayse acikgoz
 8. 8.
  kar eden kurumu özelleştirmenin çok mantıklı olduğunu düşünen yazarın kendisinden farklı düşünen yazarları mal olarak görmesidir. kimin ne çeşit mal olduğu tartışılabilir fakat ben tuzum ikamem yoktur.
  ... yeksin
 9. 9.
  özelleştirmeden özelleştirmeye değişen durumdur.

  örneğin seka fabrikaları ve yerli içki/tütün sanayisinin özelleştirmeden sonra başına gelenler pek iyi şeyler olmasa gerek.
  ... yagmadan donen viking cavusu
 10. 10.
  özelleştirmelerin bir takım şartları vardır. özelleştirmede kamu yararı olması gerekir veya zarar eden bir kurum olması gerekir vs. tutup da devlet kurumunu bir sene de yaptığı kara satarsan o özelleştirme değil vatanı satmak olur. akp döneminde buna benzer bir çok durum oldu. ayrıca;

  (bkz: bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak)
  -1 ... hacikomunist