1. 1.
  efenim bu insanlar, öncelikle belirtmek gerekirki, London School of Economics and Political Science kısaca "lse"'de, masterlarını yapmış mümtaz şahsiyetlerdir.finans kuruluşlarında 200.000 dolar maaş'a burun kıvıran tiplerdir.eee haliyle bizim göremediklerimizi, anlayamadıklarımızı bu arkadaşlar şıp diye anlarlar.(aralarında yeni matematik teorileri ortaya atan bile oldu, fakat daha lspatlanamadı).yani demek o ki bu arkadaşlar ekonomi'yi yalayıp yutmuş, sindirip ... kimselerdir.

  kırk kişinin 1 yumurtayı kırmadan taşıyamadıgı, iktidardakilerin yandaşlarına arpalık olarak ikram ettigi, sürekli zarar eden kamu kurumlarının, özelleştirilerek çalışır hale gelmesini, ekonomiye katkı saglamasını vatan'nın satılması olarak algılamak gerçekten vahim bir ibişlik durumudur.

  şimdi bu bir kısım ibiş, çıkıp türktelekomu satılar, limanları sattılar, falan gibi çemkirmelerde bulunabilir, (keşke tt, daha önce satılsaydı),bunlara sormak lazım;
  bu kuruluşların devletin sırtında yük olarak kalması ne kadar mantıklı?
  senin gördügün tehlikeyi(!), bizi yönetenler göremeyecek kadar salak mı?
  birde sayın ibiş, 28 şubat döneminde, biz fadime'nin donunun, müslüm'ün uçkurunun peşindeyken, bankaların içi boşaltılıp zararları bize ödetilirken, aklın, tepkin nerelerdeydi? a ibiş.
  7 -29 ... ayk73
 2. 2.
  yalnızca vatanı satmak değil, peşkeş çekmek olduğunu da bilen insanlardır. ha bu insanlar, muhtemelen zanetmek fiilini de zannetmek diye zanediyordur. ne ayıp.

  (bkz: vatan haini)
  18 -5 ... a la folie
 3. 3.
  Binbir emekle kurulan sanayi, kuruluş, fabrikaların bir kalem çiziği ile satılmasını gören, ertesi gün de televizyondan işsiz kalan insanları seyredip, içi acıyan insandır.
  1 ... hamsitadindavatoz
 4. 4.
  personel azaltılması ve personel satılması şeklinde gerçekleşerek eşe,dosta peşkeş çekildiğini bilen insandır.

  ayrıca bu insanlar,
  "özelleştirme" ve "vatan" kelimelerinin "özel" isim olmadığını düşünerek eklerini ayırmazlar. ne ayıp.
  5 -1 ... yardimci kadin oyuncu
 5. 5.
  Bazılarının vatan gibi dertleri olmadığı için zennedenleride anlayamayacağı bir durumdur.
  4 -3 ... sergerde
 6. 6.
  anlamını bilmediği kelimeler hakkında ondan bundan duyduklarıyla yorum yapan insanlardır.gelişmekte olan bir ülkenin özelleştirmeye gitmesi gelişmiş bir ülke olarak anılmasının ilk adımıdır.kurulan fabrika, (kurum, şirket vs..)topraklarımızda kuruluyor işletmesi yabancıların belki ama bizde bunu çıkarlarımız için kullanmıyor muyuz?bugün türkiyede kaç bin kişi yabancı sermayeyle kurulmuş,yabancılar tarafından işletilen fabrikalarda çalışıyor? ülkemizin gelişmesinde en büyük engel olan istihadam sorununun ortadan kalkması için özelleştirmeye gidilmeli.
  3 -2 ... masal sehri perisi
 7. 7.
  kar eden kamu kuruluslarını satışına isyan eden insanlardır. bir arkadaşa borcunuz var ve borç katlanıyor. o borcu evinizdeki eşyayı satıp mı ödersiniz yoksa çalışarak, üreterek mi ödersiniz? tabiki çalışarak üreterek ödersiniz. ama maalesef şu an günümüzde borç kapanma bu şekilde olmuyor. özellikle devletimizde. dış borcumu nasıl kapatılıyor? yerli sermaye yabancıya satılıyor hop ödenmiş olup azaltıldığı sanılıyor. zaten bu yüzden kaybetmiyor muyuz?
  2 -1 ... kisitli mucadele
 8. 8.
  özelleştirilen kurumlardaki işlerin gayet tıkırında yürüyüp değerinin çok altında özelleştirilmesi durumunda bu düşüncelere sahip olan insanlardır.

  kaynak yaratmak için yıllık 10 lira gelir getiren bir kurumu 100 liraya özelleştirirsen amenna ama yıllık 1000 lira getiren kurumu 100 liraya özelleştirme ayağına birilerine peşkeş çekiyorsan o zaman bu insanlar kuduruyorlar.
  ... jamal sellami
 9. 9.
  Özelleştirmek satmak değilse, bundan önce neden özelleştirilmedi? Sen avrupaya satılacağına, ay pardon özeneceğine, avrupa sana özensin. Orda burda AB' nin bi tarafını yalaya yalaya bir hal oluyor kimileri.

  (bkz: Saf mısınız salak mı)
  1 -1 ... daha onceden secilmemis ad
 10. 10.
  kamu kurumlarının sürekli zarar ettiğini kanıtlayamayan,
  zarar eden bir kurumu-ki nasıl zarar ettirildiği bir kenara- nasıl kar eder hale getireceğini hesaplayamayacak kadar ekonomiden/finanstan anlamayan,
  bu satışlardan nasıl bir çıkar sağladığını asla bilemeyeceğimiz,
  prim verilmemesi gereken,
  'bizi yönetenler'in yalakası, özelleştirme yandaşı bünyelerin söylemi!

  (bkz: mikroplar yesin seni)
  1 ... steril mikrop