1. 1.
  turkiye'de hemen hemen her üründen yüksek oranlarda alınan bir vergi çeşidi.
  avrupa'da değerli eşyalar (elmas vb.), değerli içkiler gibi ürünlerden alınan vergi çeşidi.
  1 ... cell-im
 2. 2.
  devletin özel tüketim adı altında aldığı ama özel olmayan yakıttan, otomobilden, cep telefonundan vb. aldığı halkı sömürme vergisi.
  3 ... snowman
 3. 3.
  türkiye'nin hala ucuz bir memleket oldugu anlayisinin savunulmasina karsin, bu memlekette yasamanin son derece pahali oldugunu kanitlayan olgulardan sadece bir tanesidir bu "özel tüketim vergisi".
  günlük hayatta kullandigimiz bir çok malin fiyati, avrupa'da türkiye'dekinden ucuzdur.
  arti avrupa'da bu kadar vergi yoktur ve ödenen vergiler, vatandasa fazlasiyla geri döner. türkiye'de ise ödenen yiginla vergi ödendigiyle kalir ve devlet bu vergilerle vatandasin hayatini kolaylastiracagina, memleketi yasanmaz hale getitmek için elinden geleni yapar ve bunu gayet güzel basarir.
  3 ... bluedream
 4. 4.
  içtiğim 4,25 ytl değerindeki sigaramın fiyatının 2,47 ytl ötv ve 0,65 ytl kdv nin etkisiyle* oluştuğunu bilmek bu vergiyi oluşturan tüm unsurlara diyafram nefesimi kullanarak küfür etmeme sebep oluşturmakta...
  ... nevada
 5. 5.
  otomotiv'de %37 olarak mal bedelinin üzerine eklenen meblağdır. mal bedeli olarak belirlenen ise, bayinin otomobili müşteriye satarken kestiği faturadaki son değerdir, onun üzerine %18 kdv ve %37 ötv eklenir ve kol gibi girer adama.
  2 ... devedikeni
 6. 6.
  Bir vatandaşın, ruh sağlığını bozduğu gerekçesiyle hakkında dava açtığı vergi.
  ... fibonacci
 7. 7.
  birçok insanın devlete ölü soyucu demesinin sebebi; geçici olarak gelip kalıcılaşan vergiler bütünü.

  dünya tarihinde bu kadar akıl ve mantık dışı vergilendirme yapılmış mıdır acaba?

  aynı oranda garip bir vergi için;

  (bkz: lüks tüketim vergisi)
  ... disco inferno
 8. 8.
  bir paket sigarada 2007 sonu itibariyle 1.5 ytl olan vergi.
  -1 ... dalton ana
 9. 9.
  memleketin kaymagini yiyen %10 luk kesimin daha kaymakli yasamasi için diger %90 lik kesimden her turlu sekilde alinan vergi. idarecilerin bu vergiyi yerli uretim mallarina koymaktansa ithal mallara koyup ulkedeki uretimi arttiracak kadar zekalari olduguna gore ve bu vergiyi uygulama konusunda imf nin yani amerikanin baskisi olduguna gore var bu iste bir bit yenigi.
  2 ... dydyma
 10. 10.
  1999 depreminin mali etkilerini silmek amacıyla çıkarılıp, depremin ekonomiye açtığı zararın karşılanmasından sonra, hiç dokunulmayan vergidir.

  ayrıca, önümüzdeki dönemde en çok sarılınacak olan vergidir, keza özelleştirmeden gelen paralar suyunu çekmiş olup, yeni kaynak yaratılamadığından, ötv'ye dayanılacaktır.

  "biz zam yapmayan hükümetiz"

  doğrudan demokrasiye inanan halkımızı, gelecek olan ötv'ye karşı harekete geçmesini bekliyoruz, malumnuz bu işler cumhurbaşkanını seçmekle olmaz bir tek... halk yönetime katılmalı...
  1 ... paleface