1. 1.
    1 sene öncesine kadar bunlardan biri de bendim.

gerçi benim geçerli bir gerekçem vardı, çok pahalı zannediyordum. aylık 3-4.000 tl gibi rakamlar düşünüyordum. aslında bunu da ödeyecek gücüm var ama konu sağlık olunca kaybedene kadar siklemiyor insan.

sonra bir arkadaşım sen niye özel sağlık yaptırmıyorsun yarram arkadaş ayda 25-30 tl mi ne ödüyor dedi. alla alla dedim nasıl olur. bunu söyleyen de tatile 50-100 bin tl harcayan bir arkadaşım olunca dur dedim bir araştırayım, böyle konularda genelde fakirler boş yapar malum.

tamamlayıcı ve genel şeklinde iki özel sağlık sigortası tipi var. tamamlayıcı olan halihazırda sigortanız varsa acıbadem, amerikan, florance gibi premium hastaneler haricinde medipol, medicana gibi tüm özel hastaneleri kapsayacak şekilde oluyor. bana yıllık 800-850 tl çıkarmışlardı tamamlayıcı için. ancak ben amerikan, acıbadem falan da olsun istediğimden genel olanına yöneldim. bağkur'lu olmama rağmen 1 yıl için 2.400 tl ödedim, poliçe o kadar kapsamlı ki yurtdışı bile mevcut, 150.000 usd'ye kadar karşılıyor. bağkur'a her ay 700 ödüyorum, özel hastanelerde bakınamadığım gibi devlette leş gibi hizmet alıyorum. ama özel sağlık sayesinde ayda 200 tl karşılığında istediğim her özel hastanede krallar gibi bakınıyorum. bağkur'dan gelecek emekli maaşı da sikimde değil zira 65 yaşına kadar kim öle kim kala.

önce kendime sordum ben neden para biriktirme ihtiyacı duyuyorum? mesela benim instagram'larda hava atma gibi bir derdim yok. para en acil ne zaman lazım olur, sağlık probleminde. kansere yakalandın ve amerikan hastanesi'nde bakınmak istiyorsun. cebinden ödemeye kalksan ölene kadar en az 1-2 milyon'luk olursun. hele kanser tedavisi gören annemin o eğitim ve araştırma hastanelerinde yaşadığı rezilliklere şahit olduktan sonra değil ayda 200, ayda 2.000 tl bile koymaz bana. ileri de yan çizmezlerse türkiye'de yapılabilecek en iyi yatırım özel sağlık sigortasıdır benim gözümde.

yalnızca bunların da kasko'nun hasarsızlık mevzusu gibi bir muhabbeti var. diyelim sigortayı yaptırdın ve karaciğer'le ilgili ağır bir problemden dolayı kullandın. ertesi sene karaciğeri çıkarabiliyorlar veya poliçeni iptal edebiliyorlar. lakin 3 yıl boyunca prim ödeyip ağır mevzularda kullanmazsan, ömür boyu yenileme garantin oluyor. yani 3 yıl prim ödedin ve 5. yıl kansere yakalandın diyelim. 10 yıl da sürse, 20 yıl da sürse sigorta şirketi poliçeye müdahale edemiyor ve sike sike masrafları karşılıyor.

ben de bu yüzden kendime kızıyorum, 5-6 sene önce yaptırabileceğim şeyi daha yeni yaptırdım, şimdiye yenileme garantisini almıştık amk.
    1 -10 ... nesgayfe
  2. 2.
    “Hocam merhaba ben bi bakınmaya geldim. Malum özel sikortam var. Sikorta hastanesine gideceğime özel hastaneye gider bakınırım dedim. Bana bi bakar mısınız?” Diyenler tarafından mal olmakla itham edilen kişi.
    4 -1 ... i love you hocam
  3. 3.
    Özel sağlık sigortasının o yıl içinde sizin adınıza ödediği ücretleri seneye ek prim olarak sizden tahsil edeceğini bilen ve bunu bilmeyenler tarafından mal ilan edilen akıllı insan.
    ... humussuztoprak
  4. 4.
    sözlük virali, siklemeyin.
    ... timur cengiz hulagu
  5. 5.
    bakınmak bakınmak bakınmak bakınmak bakınmak bakınmak bakınmak bakınmak bakınmak bakınmak bakınmak bakınmak bakınmak bakınmak bakınmak bakınmak bakınmak bakınmak bakınmak bakınmak bakınmak bakınmak bakınmak bakınmak
    bakınmak bakınmak bakınmak bakınmak bakınmak bakınmak bakınmak bakınmak bakınmak bakınmak bakınmak bakınmak.
    -2 ... comarlarin korkulu ruyasi
  6. 6.
    Özel hastanede bile normal sgklılardan daha iyi muamele görüyorsun. Sikortan ne kadar kapsamlıysa o kadar hastaneyi üstüne yapıyorlar. Kusura bakmayın da yiyecek ekmeği olmayanlar bakınmayı anlamaz.
    1 -1 ... zeynanin yancisi