1. 1.
  tanım: ülkemizde siyasi kişiliklerin sahip olduğu ve bu yüzden çok az denetlenen özel hastanelerden, ederinin üzerinde para vermeden çıkma yöntemleridir.

  Bir doktor olarak size tavsiyem, bir özel hastaneye gitmeden veya gittikten sonra ödemeniz gereken muayene ücreti ve katılım payını aşağıda verdiğim linkten sorgulamanızdır.

  Eğer size hiç bir tetkik yapılmamışsa, türkiye'de sgk ile anlaşmalı hangi sağlık kurumuna giderseniz gidin, sizden en fazla SGK'nın belirlediğinin 2 katı muayene ücreti alabilir. Ama ülkemizde özel hastaneler esnaflık usülü işletildiği ve denetlenmediği için hastalardan olması gerekenin çok üzerinde para alınmakta. Burada suçu asla doktorlara yüklemiyorum, zira hastane sahiplerinin ve müdürlerinin %95'i doktor değil. Büyük hastanelerin çoğunluğu ise (Medical Park vs.) bazı siyasilere ait. Siyasete girmek istemiyorum.

  https://gss.sgk.gov.tr/Oz...ilaveUcretHesaplama.faces

  Ödemiş olduğunuz fazla ücreti geri de alabilirsiniz. Zira ödemezlerse, şikayet ettiğiniz taktirde SGK, hastaneye yüklü miktarda ceza kesmekte.
  10 ... abhartach lynch
 2. 2.
  Ben yolunu buldum bilader mesela içeriye acilden girerseniz para vermezsiniz. biraz rol yaparak biraz ciddi bir halle oyy ölüyom, ayy geberiyom gibisinden feryat ederek girerseniz kuruma sıfır para ödeyip çıkıyorsunuz. Olay bu.
  11 -1 ... kale3112
 3. 3.
  idrarınızı evinizde yapıp gelin.
  2 ... cay tozu
 4. 4.
  artık acillerde de para alınıyor.
  5 -1 ... serdarsl06
 5. 5.
  Çaktırmadan yangın merdiveninden kaçmaktır. Eski bir hemşire olarak açıkça söylüyorum, yolarlar. Kıçınızdaki dona kadar acımadan alırlar.
  ... astromani
 6. 6.
  Aslinda bizdeki ssk sistemi özel sektörde olsa, yüklü bir fatura geldiginde sigortacimiz bizim adimiza hastaneyle pazarlik yapabilir..abd de böyle sanirim..

  Amerikada yasayan bir kac kisiden duydum bunu. Sigorta sirketiniz hastaneyle pazarlik yapip faturayi düşürtebiliyormus.
  ... hubel
 7. 7.
  tamamlayici saglik sigortasidir. baska bir cozumu yok.
  1 ... hipotalamusumkayip
 8. 8.
  özeli bırakıp devlete gitmek.
  2 -1 ... yoksul genc
 9. 9.
  Aynı zamanda içeri girdikten sonra yoğun bakımına geçersenizde her hangi bir ücret ödemessiniz.
  ... gezdimgordumyenildim
 10. 10.
  kanaması olmayan , ateşi yüksek olmayan , bilinci yerinde olan hastaları artık acil saymıyorlar. para alıyorlar.

  kafayı gözü yarıp gitmek lazım.

  gerçi eskiden ateşim yüksekken gittiğimde. git ılık bir duş al sonra gel demişlerdi.
  2 ... ekonovich