1. 11.
    Küçücük çocuklara tecavüz edilirken, üstlerine bomba bağlanıp canlı bomba yapılırken onların "çocuk" olduğu akıllarına gelmeyenlerin mevzu polis olunca açlar gibi saldırması... O kadar samimiyetsizsiniz ki yüzünüze tükürmek istiyorum.
    13 -2 ... cecen kizi
  2. 12.
    Polisimiz haklı olabilir ama o küçük kız çocuğunun tavrı boğazımı düğümledi. Parklarda eğlenecek yaştayken harabenin içinde ne hallere düşmüş çok korktuğuda ortada üstü başı perişan. Allah'ım yardım etsin bu kötü günler en kısa zamanda son bulsun.
    3 -1 ... nightbloo
  3. 13.
    çatışma bölgesinde ne yapması bekleniyordu polisin?

karşısında canlı bomba eylemleriyle sürekli gündeme gelen bir terör örgütü var, ya ne olacaydı!
    3 -1 ... 0fu0
  4. 14.
    kızın maruz kaldığı muamele konuşuluyorda hani pek de fazla yapılan bir şey yok. sapık arıyorsanız öğretmenlerden daha çok çıkmaya başladı son dönemde ve sözde dine inananların vakıflarından ve hocalardan, imamlardan. kız zaten normal bir şehirde değil çatışmaların, patlamaların olduğu bir yerde yaşıyor yani zaten normal olmayan bir psikolojiye sahip orada. bir de polise bu konuda şehri de göz önüne olarak söylüyorum mi avrupa da filan hani patlamaların az olduğu bir yerde yaşamıyoruz her hafta patlama, çatışmaların olduğu bir ülkedeyiz o yüzden polisin böyle bir önlem alması doğal. bir de gece vakti olduğu görülüyor hani gece vakti öyle bir şehirde bir çocuğun dışarda olması da biraz ilginç açıkçası. bir de polisler de bu konuda şu tepki gösterenler gibi düşünse çocuklarla o kadar bomba patlatır ki her gün o tepki gösterenler ancak anlar bu davranışı. sadece hatalı olan şey videoya çekilip servis edilmesi bunun sorumlusu cezasını çekmeli.
    -1 ... viyolonselist
  5. 15.
    şu olaya mazeret bulup polisi haklı çıkaran zihniyetiniz benim hayata karşı tüm umutlarımı alıp götürüyor. Ya bu normal bir şey mi sevgili yazar arkadaşlar? Nasıl normalleştirebilirsiniz?
    Yemin ediyorum aynı şeyi israil, gazzeli çocuğa yapsa burda car car öterdiniz. Konu bu ülkenin doğusuna gelince sesiniz kesilir normal der geçersiniz. Cinsel şiddet bu yapılan farkına varın.
    Hadi her şey sizin dediğiniz gibi normal diyelim, bunu yapanlar böyle bir videoyu neden çekiyorlar? Dahası neden sosyal medyada paylaşıyorlar?

Edit: eksileyeceğinize neden böyle bir videonun çekilip, paylaşıldığının cevabını düşünün. Gerçekten çok saf ve temiz duygularla olduğu kesin değil mi? (!)
    4 -4 ... uykusuz aksi lanet
  6. 16.
    bu bir sonuçtur.

ilk anda görülen;
    kız çocuğunun masumiyeti çarpıcı.
    polisin yaklaşımı korkutucu.

terörün yaş, cinsiyet, masumiyet ayırtetmediği saldırılarında kullandığı yöntemlerin sınır tanımazlığından bu masum kız çocuğu olağan şüphelidir.

aynı sebepten, polis güvenliği sağlamak için üst seviyede kontrollü olmalıdır.merhamet ve mantık sınırları zorlanmak zorunda bırakılmıştır.

bu olay halkın toplumun getirildiği noktadır.

tarafları konuşmak nafile.

sebepler konuşulmalıdır.
    bu noktaya getiren süreç, sebepler ve sebep olanlar tartışılıp konuşulmalıdır.

çözüm sonuca üretildiğinde zaman kaybıdır.

çözüm sebebe üretilmelidir.
    5 -1 ... sakar medusa
  7. 17.
    Kiz açısından travmatik bir durum olduğu doğru. Ama çatışma bölgesindeki kolluk kuvvetinin yapması gereken bir uygulama. Dünyanın her yerinde de genel prosedür budur. Bundan daha farklı bir şey göremezsiniz.
    -1 ... eduardo elric
  8. 18.
    Belki 1 dakikalık bir video kaydı ancak konuyu çok net özetliyor.

Elinde telefon veya pc ile bu videoyu izleyip yorum yapmak çok kolay çünkü biz ne o kız çocuğunun ne de o konuşan adamların konumunda değiliz.

Uzun uzun yazmaya gerek yok benim sadece yetkililerden istediğim o çocuk büyüyünce canlı bomba olmasın.

Güvenlik iki yönü olan bir süreç.

Bugün bomba araması yaptın tamam kendini veya halkı korudun okey ama bunu yapma biçiminde önemli.

Eğer 90 ların uygulamalarının yarattığı mağduriyetler bugünün canlı bombalarını ortaya çıkardıysa devlet benzer bir durumun oluşmasını engellemeli.

Devlet sorumlu davranmalı ve keyfi uygulamaları önlemeli. Eskiden pkk ve asker savaşıyordu artık sadece asker ve polis değil sivil insanlar da ölüyor.
    1 -1 ... memati sniper var
  9. 19.
    bazı dini örgütlerin 7 yaşında çoçugu canlı bomba yapıp sagda solda patlatmasıyla, tedbirli davranmasıdır.
    1 ... gamble
  10. 20.
    tabi ki üzücü, insan izleyip keşke olmasaydı diyor ama oradaki polis de haklı.

pkk denen bir orospu çocuğu var, bence en büyük suç bu kanını siktiğim piçlerinde.
    ... iplerini koparan kukla