1. 1.
  Öğrencilerin okudukları okullardaki hocaların yetersizliği sebebi ile öğrenemedikleri dersleri öğrenmek ya da rahatsızlanmaları v.b. sebepler sonucu okuldaki derslerine gidemeyip derslerin kaçırdıkları konularını öğrenmek ve o derste eksiklerinin kalmamasını sağlamak amacı ile sık başvurdukları ders alma işlemidir. Burada özel denmesini sebebi belirli bir ücret karşılığında alanından uzman bir öğretmen ile anlaşılarak sadece dersi alan öğrenciye o dersin anlatılmasıdır.

  Özel ders ülkemizdeki mevcut okulların yetersizliği sebebi ile bir sektör haline doğru ilerlemektedir. Bireysel öğretim,NLP teknikleri,Bilinç Altı teknikleri ile öğretim çıkmış iken ülkemizde halen eski verimsiz usuller ile okullarda dersler işlenmeye devam edildiği sürece öğrenciler özel derse ihtiyaç/muhtaçlık duyacaklardır.

  Öğrencilerin özel ders alma yollarını çeşitlendirmek ve daha hızlı hizmet sunabilmek adına özel ders işlemleri için açılmış online siteler dahi bulunmaktadır. Bunlardan birisi de özel ders vermek dışında NLP gibi son zamanlarda etkili öğretim yöntemlerine verdikleri önem ile dikkat çeken izmir Matematik Özel Ders isimli web sitesidir bkz: http://www.matematikkorkusunason.com/ ..
  -1 ... hakanyuc
 2. 2.
  cok zor ve para israfı .
  -1 ... benallahinbirlutfuyum
 3. 3.
  hiç yaşayamadığım olay.
  1 ... selambendunyali
 4. 4.
  modern eğitim sisteminin öğrenciyi dolandırma yollarından yalnızca biridir. ancak biraz fazla düdükleyenidir. tecrübe konuşuyor; özel ders almayın! bunun içinde öğrenmeniz gerekenleri son dakikaya bırakmayın. afedersiniz oturun kıçınızın üstüne çalışın. emin olun zamanlı bir çalışma zamansız bir özel derse on basar. * son olarak bu mesajımı dikkate alın sevgili gençler. bu abinizi dinleyin.*
  -1 ... architectus
 5. 5.
  çalışmadan bi boka yaramayan eylem. be amına koduum madem çalışacam niye para veriyorum lan o zaman diyebilirsiniz tabi. e almayın o zaman ne diyeyim. hocadan öğrenirsin tekrar etmezsen bi dahaki derse pof bi de bakmışsın aklında hiçbir şey kalmamış.
  1 ... arsene lupin
 6. 6.
  Öğretmen gelirlerini ikiye katlayan olaydır.
  ... ailenizincigkoftecisi
 7. 7.
  Çok tuzlu olmakla beraber özel ders alan mal özel ders verenlerin çoğu da dolandırıcıdır.Bunu özel dersin en az 50 lira olmasından dolayı rahatça söyledim.Paran çoktur tabi orası ayrı.
  1 -2 ... rhinestoneeyes
 8. 8.
  ben ozel ders aldim ve sinif ortaminda anlatilan dersle birebir anlatilan dersin farki gercekten cok fazla. sinifta anlatilan derste hoca butun siniftan sorumlu dolayisiyla ozel ilgilenmesi mumkun degil ama ozel derste hocaniz sadece sizinle ilgilendigi icin max 2-3 dersten sonra hangi soru tarzini yapip yapamayacaginizdan hangi konudan kesin dogru yapacaginiza hangi konulara agirlik vermeniz gerektigine kadar hepsini size objektif soyleyebiliyor. eger imkaniniz varsa ozel bir hocayla calisin derim. kimine gore ucret olarak cok pahali gelebilir ama eger hocanizin soylediklerini ciddiye alirsaniz karsiligini aliyorsunuz.
  1 ... mavipamukseker
 9. 9.
  aç gözlü öğretmenlere para kazandırmaktan başka bi getirisi olmayan durumdur.

  doymaz bu öğretmen kütlesinin gözü.
  1 -1 ... reprep
 10. 10.
  istanbul daki matematik cühealarına yardımcı olabilecegim konudur.

  Maksat cehaletiniz gitsin para ikinci planda.
  1 ... maymundan geldim haberler iyi