bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  Katılmadığım önermedir, vakıf üniversiteleri aslında yararlı bir şeydir. Örnek olarak aöf mezunu olan bir şahıs iş hayatına atılıp 10 bin lira kenara atıp yüksek lisans yapmak için atıyorum, sabancı üniversitesi, bilkent üniversitesi, koç üniversitesi, bahçeşehir üniversitesi gibi okullarda yüksek lisans yapar ise iş bulma ihtimali daha yüksek olacaktır.
  1 ... pisagor01
 2. 2.
  Çoğu devlet üniversitesinin sikik olması yüzünden saçma öneri.

  Senin o küçümsediğin vakıf üniversitelerinde siyasi görüş işlemiyor devletteki gibi.
  1 ... ofsayti bozan stoper
 3. 3.
  Ülkede yeterli üniversite yokken üniversite açılsın önerisi yapmak yerine var olan üniversiteleri kapatın önerisi yapmak türkiye'nin durumunu özetliyor zaten. O okullarda kaç tane burslu öğrencinin okuduğundan ya da devlet okullarındaki kontejan, kapasite ve imkan yetersizliği olduğundan bir haber insan söylemidir. Kaldı ki barajı 30 puan geçip devlet üniversitesinde fen edebiyat fakültesine kapak atmış adamı özelde burssuz da olsa derece yapıp tıp okuyan insandan daha vasıflı saymak nasıl bir kafadır allasen.
  2 ... an awesome wave
 4. 4.
  katıldığım öneridir. ya bütün üniversiteler özel olsun. * ya da hepsi devlet.
  ... kilotlumakas
 5. 5.
  üniversite puanları düşmediği sürece özel üniler varlığını devam ettirir.
  ... ufk rulez
 6. 6.
  Ülkemizde özel üniversite olmadığından yöneticiler tarafından tınlanmayan durumdur.

  Türkiye'de ki özel diye nitelendirilen üniversitelerin hepsi vakıf üniversitesidir ve devlet bu vakıflara burs ve öğrenci alımı konusunda katkı yapar.
  2 ... kiz varmis herhalde burada
 7. 7.
  Sayısı çok kapatılmasında önlem alınsın. Devletteki eski yıllanmış hocaları para basıp getirtiyorlar. Böyle giderse ortalama 10 yıl sonra çok az iyi devlet üniversitesi kalır.
  ... bufuz
 8. 8.
  kapansın özel üniversiteler, açılsın meyhaneler.
  1 ... systematichaos
 9. 9.
  --spoiler--
  Vakıf üniversitelerinde, aynı bölümdeki öğrenciler arasında, puan makasının 500 bin öğrenciye kadar çıktığını, bunun da eğitim kalitesini dibe vurdurduğunu, dört işlemi bilmeyen öğrencilerin mühendislik fakültelerine girdiğini hatırlatan Prof. Saraç, bu konuda herkesin kendi mesleğine sahip çıkmasını ve taban puanı çıtasının yükselmesi için baskı grupları oluşturmasını istedi.
  Saraç, önceliğin neden hukuk ve tıpa verildiği konusunda ise “Şu an için en fazla titizlik göstermemiz gerekenler onlardı. Ama bu mühendisliğin ya öğretmenliğin daha az önemli olduğu ya da onlarda sorun olmadığı anlamına gelmemeli” uyarısında bulundu
  --spoiler--
  1 ... asuregibisurat
 10. 10.
  (bkz: devlet universiteleri kapatilsin)
  nedense ozel universitelerden teklif alamayan hocalar yapar bu aciklamayi ve tabiki ozellerde kole mantigi olmadigindan rahatsizlar.
  ... celavat
kapat