1. 1.
  kendini üniversite okudum sanan sığırlardır.

  1- kaç prof size derste sen kalk cevapla şunu diyebiliyor?
  2- kaç kez gecelerce final çalıştın?
  3- kaç kez sınava yetişebilmek için cebindeki son parayı taksiye verdin?
  4- kaç kez sırf okuyabilmek uğruna, 120 lira olan bir kitabı fotokopiyle çoğalttırdın?
  5- okulda öğrendiğin "seks" harici kaç konu günlük hayatta işine yaradı?

  velhasılı kelam arkadaşlar ne kadar zengin olursanız olun çocuğunuzu özel üniversiteye göndermeyin. zira ben özele giden bayanlara orospu, erkeklerine ise çocuğu gözüyle bakarım.
  20 -38 ... yasim cocuk
 2. 2.
  özel üniversitede burslu okuyup üniversitenin para verdiği çocuklar dışındakilerdir.

  edit: bir senedir özel üniversitedeyim. bu entryi girdiğimde daha pek bir tecrübem yoktu.

  ben sorulara cevap vereyim:

  1) 1 senede birkaç kez başıma geldi profesörün şu soruya cevap ver demesi. cevap da verdim. bir keresinde yanlış cevap verdim, eksiğimi gösterdi, anlattı. ders arasında yanına gittim hocam böyle mi oluyor diye, oturdu inceledi anlattı.
  2) daha bir senedir okuyorum ama üç hafta çalıştığım sınavdan 10 aldığımı bilirim. evet iyi de çalışmıştım. güzel sormuşlar sağolsunlar.
  3) daha okuldaki ilk hafta sınava yetişmek için cebimdeki son parayı taksiye verdim. hatta tam çıkmadı para, abi şu kadar var helal et, dedim. canın sağolsun, dedi. özel okulda okuyon ibne niye paran yok, demedi yani.
  4) internet hesabından ödev yüklemeyeceklerse çoğu kaynağımı orijinal almam. hatta direk alın fotokopi çekin diye kaynak verdikleri olur hocaların.
  5) ya bi siktirgit allasen.

  edit2: bu arada özür dilerim geçen sene yazdığım baştaki cümleden dolayı. burssuzların da sığır olmadığını gördüm. açıkçası sığırların siksen bitiremeyeceği bir okulda okuyorum. büyük ihtimalle şu özel üniversitede okuyan o..dur, yok bilmemnedir diyen sığırlar. açıköğretimden işletme okuyo, özel üniversiteye laf ediyor lan adam.
  7 -1 ... puffpuffpass
 3. 3.
  bir çok özel üniversitenin giriş puanının devlet üniversitelerinden yüksek olduğunu bilmeyen sığır beyanı.
  özel üniversitede okumuyorum ben ama bu nasıl bir bakış açısı , nasıl sorular..allah akıl fikir versin.
  15 -6 ... yesillimon
 4. 4.
  benim, evet... Ama kendimi sığır olarak kabul etmiyorum, dediklerinin hepsini yapmışımdır... lakin başlığı açan bu cümleyle kendi sığırlığını alenen beyan etmiştir.
  6 -2 ... anti illumination
 5. 5.
  şahsımı ağır zedelemiş bir tespit sıçmasıdır.istanbul arel üniversitesinde,yarı burslu olarak okumaktayım ve babam taksici.paramı ödeyebilmek için gece gündüz çalışıyorum ve bana küfreden mahluktan daha fazla para sıkıntısı çekiyorum.

  ama hiçbir zengin arkadaşıma küfür etmedim,zengin olmakta fakir olmakta suç değildir.
  9 -2 ... profesyonel pislik
 6. 6.
  devlet üniversitesinde okuyan beyinsizler tarafından sebepsiz sataşılan güruh.

  1- özel üniversitedeki profların götleri, devlet üniversindeki proflardan daha kalkık olur. özel üniversiteler, bu profları yalvara yakara getirirler okullarına. hiçbir özel üniversite hocası ''nolur beni alın'' diye yalvarmaz bir okula. devlet üniversitesinde kalanlar da, özel üniversiteler tarafından çok da siklenmemişlerdir ki oradadırlar.* bu hocalar da öğrencilere minnet edecek adamlar olmazlar lafın kısası.

  2- çok kez çalışıldığına şahit olmuşluğum vardır.

  3- yine birçok defa finale yetişme çabası içinde olmuşluğum vardır.

  4- okulumda orjinal kitap alanlar azınlıktaydı.

  5- devlet okulundan çıkanlar da zaten durkheimci yaklaşımla topluma bakıyorlar.

  sen kaç kez özel üniversitede bulundun da götünden üniversite uyduruyorsun? burslular yok mu bu kurumlarda? ya da özele giden ama ailesinin bu masrafı zar zor karşıladığı insanlar?

  senin ben annen var ya ah o annen.. ona bir şeyler söylemek istiyorum.
  7 -5 ... 1933 was a bad year
 7. 7.
  Burslu okuyanların dışarda tutulması gereken güruhtur. (Meselan ben) Ayrıca madeni onun banknot onun sanane lan?
  3 ... tuysuzseftali
 8. 8.
  1- kaç prof size derste sen kalk cevapla şunu diyebiliyor?
  1 tane. Zaten tek profesorumuzdu. Anjio uzmaniydi. Myo okudugum iki yillik sure zarfinda 5-6 kere soylemisligi vardir. Profesor olmasada olur diyorsan 5 teknisyen 2 doktor ve 1 basteknisyen.

  2- kaç kez gecelerce final çalıştın?

  iki yil boyunca aldigim 16 dersin 6 tanesine. 6 final ve 9 ara sinav olmak uzere(3 tanesinde 2 kere ara sinav olduk) toplamda 15 kere sabahlayarak ders calistim. Dersler anatomi, fizyoloji, tibbi terminoloji, tibbi goruntuleme teknikleri(ana ders), mr fizigi ve nukleer tip idi.

  3- kaç kez sınava yetişebilmek için cebindeki son parayı taksiye verdin?

  2 kez. Ilki 1. siniftayken ego otobusunu ve dolayisiyla okul otobusu kacirdigimda, digeri uyuyakalip(sabaha kadar calismistim) sinava 20 dk kala uyandigimda.

  4- kaç kez sırf okuyabilmek uğruna, 120 lira olan bir kitabı fotokopiyle çoğalttırdın?

  3 kez. Tibbi terminoloji, anatomi ve temel radyoloji teknigi kitaplarim fotokopiydi. Tibbi terminoloji kitabi 120 degil 180 kusur liraydi. Anne baba memur olunca ve garsonluk yaparak ihtiyaclar giderilmeye calisilinca zor oluyor 180 lira bir kitaba vermek.

  5- okulda öğrendiğin "seks" harici kaç konu günlük hayatta işine yaradı?

  sayisiz kez. Halada yariyor. Basiniz agridiginda cektirdiginiz mr nasil cekiliyor acaba? Dusup kolunuzu bacaginizi kirip gecenin ikisinde geldiginiz hastane acillerinde o kolun rontgenini caninizi yakmamaya calisarak kim cekiyor acaba? Silahli yaralamalarin okdugu bir kavgada omuriligin 3,5 mm soluna saplanmis bir kursunin tomografisini disarda aglayan aileleri dinleyerek kim cekiyor acaba?

  bu anlattiklarim kisacik saglik meslek hayatimda gordugum pek cok olaydan birkaci. Her ozel universite okuyani bos beles sanmayin diye soyledim.

  not: okudugum ozel okul baskent universitesi. saglik hizmetleri meslek yuksekokulu, tibbi goruntuleme teknikleri bolumu.
  5 -2 ... giovanni troia
 9. 9.
  ozel universiteye adimi atamamis bir kisinin, hic bilmedigi bir konu hakkinda yaptigi yorum.

  size devlet okulunda onyargilariniz ve bilgisiliginizle her konuda yorum yapmayi mi ogretiyorlar .

  belli.
  -2 ... matilde
 10. 10.
  evet efendim sığırdırlar.
  1 -1 ... napcan olum nickimi