bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 180.
  En basit anlamda üzgün olunduğunu dile getirmek iken derin anlamda bazen haklı tarafça da telaffuz edilirken; sana verdiğim değer egomdan daha yüksek mesajını yüklenen ve şayet bu değer hor kullanılırsa hayal kırıklığıyla doldurulup rafa kaldırılan cümledir.
  ... sovale ruyasi
 2. 179.
  Ne için özür dileniyorsa bir daha yapılmaması gerek. Yapılıyorsa dilemenin de bi anlamı yok. Genelde anı kurtarmak için kullanılıyor. Pek anlamlı kullanıldığını düşünmüyorum yani. Samimi bulmuyorum bu yüzden.
  7 ... yanlis bir oykudeyim
 3. 178.
  Bazı insanların hayatında pek yer vermediği cümle. Bu insanlar sürekli ilk adımı karşıdan beklerler, çok değerli ve vazgeçilmez olduklarını zannederler. Onlara herkesten vazgeçilebileceğini göstermeniz insanlık adına olumlu bir hareket olacaktır.
  4 ... darulmihen
 4. 177.
  bir kaç gün önce yaptığım eylemdir. üstelik kendimi suçlu ya da haksız gördüğüm için değil , konuyu daha fazla uzatmamak için. yani her özür pişmanlık anlamı taşımıyor.
  2 ... as179 fa
 5. 176.
  Söylemesi çoğu zaman zor biliyorum ama sende suçunu kabul et dile ne kaybedeceksin ki?
  ... pishman
 6. 175.
  ingilizlerin en çok kullandığı kelime "sorry" dir yani üzgünüm,özür dilerim demek.
  Ama nedense bizim toplum olarak bir soğukluğumuz var bu cümleye karşı yani özür dileyemiyoruz bu erdemi yakalayamıyoruz. Halbuki bu hoşgörü frekansını yakalasak bir çok anlaşmazlıklar, kavgalar, suçlar belirgin oranda azalacaktır. Sadece özür dilerim ile değil genel olarak hoşgörü ile. Bu bir zincir gibi. Hoşgörü halkası, toplum huzuruna bağlı, toplum huzuru toplum çalışmasına bağlı o da ülke kalkınmasına bağlı yani huzur olmazsa ülkeden bir bok olmaz.
  1 ... kuscubasi sezer
 7. 174.
  Türkçe de olmayan bir ifade cümlesi.
  -3 ... enkidu1986
 8. 173.
  özür dilerim
  8 -2 ... sekhmet07
 9. 171.
  erdemli insan cümlesi.
  1 ... sultan ortanca karamazov
 10. 170.
  Bu cümleyi olgunlukla kurabilen insanları sevin.
  Empati yeteneği yüksek, komplekssiz, aslan yürekli insanlardır.
  Haa tabii, bu cümleyi ağzına pelesenk edip, bildiğini okuyan homo sapiensler de leştir o ayrı.
  6 ... zeytinyagli dolma kalem