bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 379.
    Vicdandır. Karma yolunda doğru yola girmektir. Tamamen kendi bilinç bütünlüğünün korumaktır.
    Ne kadar merhametli, alçakgönüllü ve karşı tarafı seven biri olduğunu vs. göstermek demek değildir. Karşılıksız yapıldığı takdirde özür dilemek anlamını bulur. Diğer türlü fayda sağlamak için yapılmış olur.
    3 ... eyra
  2. 380.
    Ağızda sakız olunca bir kevaşelik unsuru ancak adam gibi kullanıldığında koca bir yürek timsali...
    5 ... photoman
  3. 381.
    Özür dilemek kutsal bir şeydir bir insanın cahil olup olmadığı bu 2 kelime ile anlaşılabilir bol kullanmak gerekir ve zamanla azalır.
    1 ... kumarbaz fizikci
  4. 382.
    "Özür dilemek birine yanlışlıkla çarptığınızda yapılacak bir şeydir, derin yaralar açtığınızda değil!"

HAKLILIĞINA SONUNA KADAR KATILDIĞIM SÖZ.
    5 ... vincit omnia veritas
  5. 383.
    Zordur. Evet.
    3 ... baba kreyzi
  6. 384.
    yapmayacağımdır. yapamıyorum ne yapayım. evet.
    2 -1 ... ercument cozerr
  7. 384.
    Özür dilemektende dilenmesindende nefret ederim. Özür dilenecek hareket davranış yapmayın. Özür dileyince herşey eskisi gibi mi oluyor. Kırılan kalp düzeliyor mu yada söylenen kötü sözler unutuluyor mu? O yüzden özüre gerek yok.
    5 -1 ... ehliyetimvarbenim
  8. 385.
    gönül kırınca yapılması gereken eylem.
    4 ... minorblue
  9. 386.
    insanlara neden zor geldiğini anlamadığım eylem. Gönülden söylenen bir "özür dilerim" hem karşınızdakinin gönlünü almanızı sağlıyor, hem de sizin vicdanen rahatlamanızı. iki taraf da mutlu yani. Aslında tek bir cümle, iki tarafı da büyük bir yükten kurtarıyor ama nedense insanlar bu cümleye öcü gibi bakıyor.
    9 ... laundry service
  10. 387.
    yıllar geçtikte daha çok kullandığımı fark ettim özür dilerim kelimesini. kendimi hata yapabilen biri olarak kabul ettiğimden olsa gerek, bir takım şeyleri geride bırakıyorum.

bugün bir arkadaşım daha sabırlı hale geldiğimi ve değiştiğimi söyledi. eskiden ufacık şeylere sinirleniyormuşum. sabrımın sınırlarıyla alakası yok bunun, artık bir şeyleri eskisi kadar önemseyip onlara değer biçmiyorum.

bir takım duyguları ve insanları sahiplendiğiniz zaman onlarla ilgili en ufak olayda aşırı tepkiler verebiliyorsunuz. ben özgür bırakmayı öğrendim, hayatımdan çıkıp gidecek birileri için özür dilemek, onları serbest bıraktığımın bir göstergesi. kimseyi özür dilemeyecek kadar fazla önemsememek lazım vesselam.
    10 ... kahraman arketipi