1. 1.
  Hiçbir şeyin faydasının olmayacağını bilmektedir kısa vadede.

  Uzun vadede içinin milim milim et yiyen virüsler tarafından parçalanması gibidir. Bir söz vardır konuşsam tesiri yok, sussam gönül razı değil. Bu durum bunun birkaç seviye üstü olsa gerek.

  Dost arar insan kendine. Ne sevgili ne eş ne anne, baba. Sadece dost.

  Öyle bir dost ki konuşmayacaksın onunla. Yüzüne bakacaksın arada, çantasından şarabı, viskiyi çıkarıp bardağına dolduracak. Sahile götürecek seni. Tenekede ateşi yakacak. Şarabı içini, ateşi tenini ısıtacak dostun. Sorguya çekip yargılamayacak. Hiçbir zaman neden demeyecek sana. Olsun diyecek, yine olacak hatta daha kötüsü olacak diyecek. Aç kalacak seninle. Dünyaya jupiterden bakıp; hehe gerçekten dünya çok küçükmüş nedir bu telaşe diyecek.

  Sigara yakıp derin bir nefes alıp yaktığını sana verecek. Derdini anladım demek olacak bu hareket. Konuşmayacak ki hiçbir şeyin sırrını, sihrini bozmamış olacak. Tanımaya çalışmayacak seni. Bilecek her tanıdığı, tanıştığı birgün herkes olacak. Sihre büyü yapacak, zehre panzehir olacak. Hayatını merak etmeyecek. Yeri gelecek arkadaş, arkadaşın seksine muhtaçtır diyecek.

  Susmasını bilecek. içe doğru akıttığın her gözyaşını görecek, tadını bilecek.
  1 ... klima muhendisi