1. 1.
    Sadece bize has olan bir vergi.

Ulan biz bunlara neden tepki vermiyoruz?
    10 ... nickini vermek istemeyen uuser
  2. 2.
    Bazı ülkelerde enflasyon yüzde 6 çıksa millet isyan ediyor bu nasıl olur diye bizde yüzde 12 çıkıyor insanlara ülke gelişiyor diye yutturup mutlu ediyorlar.

Öyle bir kitle var ki önüne ne koysan yiyor. Tadı tuzu içeriği hiç önemli değil önemi o koyduysa yerim diyor bu kitle. Bu insanların olduğu ülkede umut adına bir şey dahi yok.

Ve Sizce bu insanlar yıllardır nasıl uyutuluyor buna ne sebep oluyor onu da düşünün bir, Osmanlı'nın belli döneminden itibaren halk sorgulamaktan geri çekmiştir elini peki halkın sorgulama yeteneğine ket vuran şey ne acaba? Cevabını çoğu kişi bilir çoğu kişi de kabul edemez ama cevabı belli.
    8 ... keyf kahyasi
  3. 3.
    Afaki bir yüktür.

bir malın fatura değerinden daha fazla ötv almak da hangi kanuna uyuyor merak ediyorum?
    1 ... nickini vermek istemeyen uuser
  4. 4.
    Büyük ekonomi, toplumsal refah diye sabah akşam palavra sıkanların halkı silkeleme yöntemi.
    9 ... alkolik oldum
  5. 5.
    Yurt disinda 40 bin dolara alacaginiz araba icin 300 milyar ya da ustu para vermek zorunda olmamizin nedenlerinden biri.
    1 ... 81tw15e
  6. 6.
    FAiZE FAiZ iŞLETMEK GiBi..

SADECE TÜRKLERE ÖZGÜDÜR..
    3 ... veritas omnia vincit
  7. 7.
    geçenler de 'gürcistan' başlığı altında yazdım. burada 160 bin tl.'tye alacağınız bir araç gürcistan'da 55 bin lira bandında. hatta 5 gün evvel bir hasbıhal da bulgarya'da bilhassa 2. el alman araçlarının dahada ucuz olduğunu öğrendim.

rusya'da üretilen orta kalitede araçlar ise hem ideal hem ucuz.

türkiye'de bizden alınan bu vergiler yandaş iş adamlarına peşkeş çekiliyor. vergileri affediliyor ,ihalelerde ballı paralar kazanıyorlar . yani devlet dolaysız vergiler adı altında bizi soyuyor.
    bir bira 8 lira olur mu ,oluyor işte. sonra bira üreten firmanın başında ki ahlaksız işveren vergiden şikayet edeceğine evde bira yapılıyor diye şikayet ediyor.

bu arada devletin -akp hükümetinin açıkladığı enflasyon % 12 ,şeyimle gülerim şu anda malumun akrabasının bankası yıllık/ay %16,3 faiz veriyor. enflasyonu varın siz hesap edin. en az 22-26 bandında.

bu paraların %10'u bile halka değil yandaşların cebine gidi,yor.

açın gazeteleri ,bugün avrasya tünelini yapan chp milletvekilinin şirketi alayı yandaş gazetelere tam sayfa avrasya tüneli-1. yıl ilanı verdi.

sözcü,korkusuz ve birgün gibi muhaliflere su yok. bunu yapan chp'li.

akp-chp ve mhp birlikte milletin dibini oyuyorlar .
    ha millette memnun ,doğruya doğru.
    3 ... baris hemen simdi
  8. 8.
    (bkz: susar mısın gerizekalı ülke savaşta şu an)
    ... nesgayfe
  9. 9.
    Yeni vergi yerine daha mantıklıdır. Yeni vergi alınmıyor, verginin oranı artırılmıyor. Sadece hesaplama değişiyor.
    iktidar chp olsa ak troller yine aynı zihniyete sahip olacaklar. Güçlü kim ise o doğrudur.
    ... usop kun
  10. 10.
    (bkz: sikmelere doyamamak)
    ... flat head