1. 1.
  çoğu insanın durmadan yaptığı eylem. sonra da bir çoğu der ki "bize de yaptılar zamanında" buyrun efendim, yapmaya devam edin. *
  1 ... lithiumtouch
 2. 2.
  var olmanın tek yoludur. a'nın a'ya eşit olduğu önermesinin a'nın non a'ya eşit olmadığı bilgisini zorunlu olarak barındırması gereği, a'nın var olabilmesi için non a'nın varlığı zorunludur.

  ama işte önemli olan neyin ve kimlerin ötekileştirildiğidir. her ötekileştirme ilermeye ve daha iyi bir var oluşa hizmet etmelidir.

  ekleme: bunu yazdıktan sonra yukarıda yazılanları okuyup ötekileştirenlerin ötekileştirildiğini gördüm, güldüm. ilginçsiniz.
  ... bezgin ordek
 3. 3.
  ötekileşmek için yırtınanların ötekileşince bizi ötekeliştirdiler amuha goyim demesi ötekileştirme için bir tanım olabilir, olmayabilirde.
  ... fotoselli adam
 4. 4.
  allahın belası bir şey. hepimiz biraz öteki'yiz zaten. sen daha niye ötekileştiriyorsun bunu. kabul et onu. öyle tanı işte.
  1 ... yolumunustu
 5. 5.
  son bir kaç yıldır, büyük bir çabayla türkiyede yapılmak istenen.

  başarılı da olmuştur. artık türk ve kürt ayrışma noktasına gelmiştir.
  1 ... bendosto
 6. 6.
  kadınlar, erkekler, kürtler, aleviler, müslümanlar, eşcinseller, sunniler, devrimci tutsaklar, "ötekiler" adında bütün insanlıktan nefret ediyorum.
  ... kukumela
 7. 7.
  insanları gruplara ayırmak suretiyle, kayırma ve ayrıştırma işlemidir.

  Bu milletin din ve politikayı birbirinden ayırt edebilme yeteneği olsaydı, şu an din üzerinden yapılan siyasetin oyununa kimse gelmezdi.

  insanların yalnızca insan oldukları için değerli oluşlarının artık bir anlamı yok.Herkes etiketlendi ve bir gruba dahil edildi. öyle olmasa dahi öyle denildi. Ne yazık ki gerçekten bilinçsiz ve sistematik bir yok oluş içerisinde Türkiye. Halk açısından bilinçsiz, amacı yok etmek olanlar açısından sistematik işleyen bir çarkın parçasıyız. Ne kadar isyan etsek de dünya bir kaç insanın istediği şekilde yönetiliyor ve hiç bir savaş, bunu değiştiremez artık.
  Atatürk bunun farkında olduğu için bu ülkeyi ve Türkleri diğer bütün ırklardan ve ülkelerden soyutlama çabasına girmiştir. Bu dünyada ancak ve ancak kendi kendine yetebilen ülkeler bu oyunun parçası olmaktan biraz olsun sıyrılıyor. Bu da bizim ırkımıza ve milletimize sahip çıkmamız demek oluyor ama yok artık öyle bir Türkiye. insanlar artık siyasetten nefes alamıyor. Her an her dakika diken üstünde bir yaşam. Bu da zorla insanları gruplaşmaya, ötekileşmeye iten şey.

  Uzun lafın kısası, ''Ne mutlu türküm diyene!'' diyebilmek; bu ülkeye, bu değerlere ait olmaktı.Ama artık ırkçılık.

  Şunu bir ayırt edelim. Ne mutlu Türk olana değil, Türk'üm diyebilene.

  Vatana millete geçmiş olsun...
  -1 ... tizz
 8. 8.
  bir iktidar politikası.

  http://galeri.uludagsozlu...o-ku%C5%9Flar%C4%B1n-taa/
  ... yolgezer
 9. 9.
  (bkz: şikeci)

  (bkz: anarşist)

  (bkz: yobaz)
  ... busy doing nothing
 10. 10.
  ötekileştirme
  3 ... joyce