1. 1.
  yıllarca emek harcayıp binbir zorlukla okuyan öğrencilerin oss hakkındaki genel görüşü. onca zamanın emeği birkaç saatle nasıl ölçülür ki...*
  ... berxwedan
 2. 2.
  (bkz: öss kalkacak)
  ... kirmizi baslikli istasyon sefi
 3. 3.
  türkiye'de asla yerine getirilmeyecek istek.
  ... posttenebraslux
 4. 4.
  cem uzan ın hayata geçireceği eylem. hadi cem görelim seni bebek. *
  3 ... bushi
 5. 5.
  tanım: üniversite sınavına çalışmaktan yorgun düşmüş öğrencinin kullandığı söz öbeği.
  tamam kalksın. herkes diploma notuna göre üniversiteye alınsın. bütün lise öğretmenleri altında mercedesleriyle bodrumdaki yazlıklarına gitsin.
  2 ... t bag
 6. 6.
  onumuzdeki 7-8 sene gerçekleşemiycek olan olay. belkıde hiç gercekleşemiycek
  ... bilinmiyor
 7. 7.
  müfettişler ne güne duruyor efendim, paso okullara gezintiye mi çıkacaklar, bir uygulama kaldırıldı mı yerine uygun bir başka uygulama getirilebilir gayet tabi. yazık günah bu öğrenci milletine yahu, bunalıma giren, şiforen olan, hatta intihar eden edene...değer mi??? denesi yorumlar.
  ... berxwedan
 8. 8.
  daha iyi bir önerisi olan olmadığı için gerçekleşmesi mümkün olmayan olaydır.eğer üniversitelerdeki kontenjanlar tüm öğrencileri karşılar ve üniversitelerin imkanları yüksek bir standarda getirilirse kaldırılabilir.yine de o kadar üniversite mezununa nasıl iş imkanı sağlanır orası da ayrı sorun tabi.
  2 ... shunketsu
 9. 9.
  dünya sıralamsında genç nüfus olarak 2. sırada olan bir ülke olan türkiye nin sürekli söyleyecegi bir cümledir. *
  ... sadece uykum var
 10. 10.
  yerine geçecek olan sistemin ne olacağını bilmeyen kişilerin maçlarda tezahürat tarzında kullandıkları cümle. iyi kaldırdık öss yi 2 milyon kişi arasından nasıl seçilecek üniversiteye girmeyi hak edecek kişiler. * *
  1 ... dis kapinin mandali