1. 1.
  derhal uygulayacağım zirve ile yapılacak eylem... böyle sınava girenlere bir nevi moral, motivasyon azıcık kafalarını dağıtmaları için fırsat olur... ha iyi gelir mi bilemem ya da kafa dağıtmayı abartıp sınavada dağınık bir kafa ile girerlerse beni suçlamasınlar yeter..

  (bkz: geleneksel ulu sozluk ic guzelles zirvesi 2)
  -1 ... fatal
 2. 2.
  bokunun çıkarılmaması gereken, zira çıkarıldığında sabaha hass. diye kalkılabilecek eylem.
  ... peachy rouge
 3. 3.
  (bkz: öss den önceki akşam kafayı çekmek)
  1 ... sanabirciftsozumvar
 4. 4.
  önce karsına duvarı alırsın, hızını iyice alabilmek için biraz geriye dogru acılırsın ve kosmaya baslarsın. tüm hızınla kafan öne eyikken duvara 'güüüüüüm' diye carparsın. iste dagıldı simdi kullanıma hazır.
  ya da birinci kat yüksekliginden biraz az bir yerden kafa üstü atlarsın. 'küüüüüt' yine dagıldı. sonra eve gelir birazda yerleri yumruklarsın tamam işte oldun, hazırsın artık.
  2 ... mürekkep
 5. 5.
  boş bir araziye gidersin ama dağlık bir alan olur hani ses yankı yapsın diye.tam arazinin ortasına geçersin kollarını iki yana açarsın kafanı havaya gökyüzüne kaldırırsın derin bir nefes alırsın sonra avazın çıktığı kadar bağırırsın.nefesin tükendiğinde kısa bir nefes daha alıp başladığın nağmeyi bitirirsin.sonra stresin ses yoluyla vücuttan gitmiş olmasının verdiği hafiflikle yere oturup bir sigara içersin.kafan dağılmış olur.tecrübeyle sabittir.süper işe yaramaktadır.
  1 ... like a bird
 6. 6.
  acımasız sınava girmeden önce tüm çalışma döneminin stresini dağıtmak amacıyla yüksek sesle müzik dinlemek, kumsala oturup denizi seyretmek gibi eylemleri içinde barındırandır.
  ... legend of the stranger
 7. 7.
  cumartesi akşamında takarsın eline muştayı, bulursun yoldan bir boyacı, sonra "yer misin, yemez misin"... bazıları da böyle kafa dağıtır.
  -1 ... pulemjot kalashnikova
 8. 8.
  sevgiliyle beraber sakin bi gece geçirmek ve erken yatmaktır.
  ... freakzoid
 9. 9.
  Artık gerçekleştirilmesi mümkün olmayan eylem.*
  ... nedesembilemedim
 10. 10.
  Aile tarafından yorulsun da gece erken uyusun diye pikniğe götürülmek suretiyle yapılan eylem.
  ... bukelasukelaukela