1. 1.
  istanbul beykoz ilçesinin elmalı köyünün ikiye ayrılmasıyla elmalı köyünün diğer kısmına verilen ad. yaşanılası çok sakin bir köy.
  1 ... junior
 2. 2.
  komuşuluk ilişkileri hala bozulmamış nadir yerlerden biri, beykoza bağlıdır ve adından da anlaşılacağı gibi bir köydür, abartmamak gerekir. insanları yobaz değildir, yardımseverdir ama yolda bir yabancı görünce "aaahaaanda kim laan buuu?" diyebilir ve içinize girecek kadar kötü bakarlar bu biraz sinir bozucudur, beykoz merkeze yaklaşık 7 km uzaklıkta olan bu yere iett otobüsleri (bkz: 136) ve minübüs vasıtası ile gidilebilir, bu araçlar yaklaşık olarak 20 dk ara ile hareket ederler. hiçbir sosyal faaliyeti yoktur buranın, mutlu olabilmeniz için bir arabanızın olması şart çünkü son araç saat 22:20 de kalkar,acarkent'e ve beykoz konakları'na yürüme mesafesi ile ulaşılabilir, benim de oturduğum bu semt anlat anlat bitmez, ulan bu arada yazarken fark ettim birçok ünlüye sadece 5 dk da ulaşabilek kadar yakınmış evim*
  ... devilscry
 3. 3.
  karşıyaka da genelde az gelirli insanların yaşadığı dağ eteklerine sitelerin yapıldığı, balkanların en büyük tenis kortlarının ve tesislerinin bulunduğu, bir kısmının yeni girne olarak değiştiği ve geliştiği karşıyakamızın bir yeri.
  ... pink_floyd
 4. 4.
  antalya'da denize yakın olan ve antalyalıların bir dönem yaz mevsiminde yazlıklarına kaçtığı semt.artık o kadar revaçta değil.
  ... horseplay
 5. 5.
  yamanlar kolejini içinde bulunduran izmir karşıyaka'ya bağlı bir yer.
  ... ferruzohestanpalas
 6. 6.
  Bursa ilinin Orhangazi ilçesine bağlı bir köy.

  ilçenin tüm köyleri için:

  (bkz: Orhangazi)
  ... pipishik
 7. 7.
  antalya lara örnekköy dür cennetin diğer adıdır.
  küçük bir koy havası veren sahili ile çok özel ve gerçekten de güzel bir yerdir.
  ... caylak yazar
 8. 8.
  izmir karşıyaka da bir semt adı.
  ... adasalan
 9. 9.
  Mardinlilerin doldurduğu Karşıyaka' ya bağlı bir semt.
  ... umutcamlikule105