1. 1.
  8 bacaklı tiksinç ve korkunç haşere..bunlar birgün ormanda koloni halinde gezerken yeni düşmüş bir uçak görmüş ve o uçaktan kurtulan tek yavrucağı kendi çocuklarıymış gibi bağırlarına basmak suretiyle büyütmüşleridir..daha sonra bu velet dünyaca ünlü örümcek adam olmuş çıkmıştır başımıza..

  (bkz: arakhnafobia örümcek fobisidir)
  (bkz: aragog)
  3 -4 ... thoth
 2. 2.
  Hareketsiz durma, kamuflajda her zaman en iyi taktik değildir. Yaprağa benzer 'mantid'ler, ölü yaprakların hafif rüzgarda sallanması gibi görünmek için, kendilerini ileri geri hafifçe sallarlar. Bazı tropik örümcekler de ağlarını o kadar hızlı titreştirirler ki, örümceğin ağın ortasında durduğu görülemez. Ağ ise neredeyse görünmez bir bulanıklık şeklinde olur
  3 ... nirvana
 3. 3.
  Mikroskop altında örümcek ağının telleri pürüzsüz bir görünüm sergiler. Ancak liflerin dış katmanları soyulup bir çözücüyle yumuşatıldığında her bir telin yapay liflere taş çıkartan karmaşıklıkta bir yapıya sahip olduğu görülür. Lifin çekirdeği "nanofibril" adı verilen ortak merkezli minik ipliklerle çevrilidir. Bu nanofibriller kimi katmanlarda lifin ekseni yönünde yer almalarına karşın, kimilerinde sarmal bir merdiven gibi lifin çevresini sararlar. Böylesi bir düzen büyük miktarlarda enerjinin emilmesine yardımcı olur.
  6 ... nirvana
 4. 4.
  (bkz: spiderman)
  (bkz: orumcek adam)
  ... ne diyosun anlamadım
 5. 5.
  (bkz: örümcek kadının öpücüğü)
  ... panapa
 6. 6.
  hiç suçları, günahları ve alakaları yokken, geri kafalı insanları isimlendirmek için kullanılan böcek türü (bkz: örümcek kafalı).
  -1 ... asiti kaçmış kola
 7. 7.
  (bkz: yürüteç)
  1 -1 ... asiti kaçmış kola
 8. 8.
  bebeklerin yürümesine yardımcı olduğu düşünülen; ama kas ve kemik gelişimini tamamlamadan oturtulan bebeklerde ileride sorun çıkartma olasılığı olan bir alet.
  ... minti
 9. 9.
  çok korkutucu olan iirenç şey. bir gün boyunca odamda oturamamı engellemiş tiksinç yaratık. gece çığlık atarak bütün apartmanı kaldırmamı sağlamış ve tekrar uyumama engel olmuş çok bacaklı haşere. ayrıca her gördüğümde gözlerimi karartıp nefes almamı engelleyen hakkaten korkunç bişi...

  (bkz: araknafobia)
  1 ... coming curse
 10. 10.
  ağı, doğadaki en sağlam madde olan hayvan. örümcek ağı aynı kalınlıktaki çelikten dört kat daha sağlam ve oldukça esnektir. bu yüzden amerika'da bazı örümcek çiftlikleri vardır. burada örümcek ağları çelik yelek yapımında kullanılır.
  1 ... leto