1. ?.
  kendini laik demokratik atatürk devrimlerinin bekçisi olarak gören kültürlü bilgili yazarların bazı yazarları itham ettiği durumdur. kendilerini çok komik bir duruma düşürmektedirler.

  itham eden arkadaşların yetiştirilme tarzı için;

  şimdi ezberliyoruz arkadaşlar;
  laik, demokratik, cumhuriyetçi, atatürk devrimlerinin yılmaz bekçisi ve savunucususuyuz. bu ülkeyi şeriatçıların eline bırakmayacağız.

  ezber bozun biraz arkadaşlar.
  4 -10 ... acz ve fakr
 2. ?.
  uludağ sözlük'te bolca bulunan yazarlardır. başlık açabilirler.
  4 -4 ... minik mavi balina
 3. ?.
  namazını kılan, orucunu tutan, dürüst olan, haram yemeyen, kısacası; allah'ın emirlerine ve kurallarına göre hayatını biçimlendirmek için uğraşan * insanlara yapıştırılan sıfattır.

  yobaz gerçekten de ağır bir hakarettir lakin bu sözlük için geçerli olmayan bir durumdur. çünkü sözlükte yazarlık yapan bir çok şahsiyetin heyecanlı ve genç yazarlar olmasından ötürü, eğer karşıt fikir üretemiyorsa yukarıdaki özellikleri barındıran kimselere karşı, hemen yobaz sıfatını konduru verir ve çapınca ayar verir karşısındakine. *
  ha bir de ak parti'yi güzel ve bu memleket için hayırlı bir parti olarak görenlere yapıştıranları da vardır bu yakıştırmayı elbet. bu olay ise yukarıda sayılan dini özelliklerle ilgili durumdan tamamıyla farklı bir konu olup, sadece en kolay şekilde ayar verdiğini düşündürtmeye yarar bu söylem.
  2 -2 ... secret1907
 4. ?.
  akp'yi sorgusuz sualsiz savunan, zerre eleştirmekten çekinen yazar.
  2 -2 ... system error
 5. ?.
  her çeşit yazarı barındıran ulusozlükte elbette olan yazardır. olmaması utanc vericidir aslında. burası tartısma zemini üzerine kurulmuş bagımsız bir platform ise herkesin eşit söz hakkı bulunuyorsa bundan neden gocunur ve insanları neden etikeleme cabası icine gireriz ki?
  2 ... damdaki deli
 6. ?.
  çok meşhur olanları da vardır. nick altına onlarca giri falan yazılmıştır. kankileri bi cemaat oluşturup anında karmanızı sikip atabilir. ulu sözlüğün solcularla dolması en büyük korkuları. sonuçta ellerinde bi oyuncak var. istedikleri gibi oynuyorlar. neden paylaşmak istesinler? son olarak da;

  (bkz: bir yobaz oyuncağı olarak ulu sözlük)
  1 -2 ... hele bi dinle once
 7. ?.
  çok defa çaylak olmama sebebiyet veren ..... yazar.
  (bkz: seni ben kıstıramaycam mı)
  1 ... yes comment
 8. ?.
  laikçileri korkudan hoplatan yazardır.
  4 -3 ... yazarsam olay olur
 9. ?.
  (bkz: spiderman)
  3 ... yerim ballarini
 10. ?.
  laik, demokratik ve sosyal hukuk devletine karşı olan, atatürk devrimlerinden nasibini almamış, kadın erkek ilişkilerini, ''kadını arkadan becermek sanan'' insanlara, örümcek kafalı yobaz denir. sözlükte yazanına ise yobaz yazar denir kısaca. örnekleriyle mevcuttur, bozulacak birşey yoktur.
  3 -2 ... bilent