1. 1.
  orijinal adı spider man olan çizgi karakter. kostümü kırmızı mavi önünde ağ ve örümcek resminden oluşan bir figür bulunan pijama takımıdır.
  2 ... sig adam
 2. 2.
  türkiyede olsa barınamayıp dönercide garson olarak çalışacak kahramandır.
  3 ... cunup
 3. 3.
  türkiye'de yaşasaydı ağ atıp apartmanları kirletiyor diye linç edilirdi.
  3 ... deatly
 4. 4.
  erkek çocuğa sahip olanların dört bir yanını sarmış adamdır. posterler, biblolar, nevresimler için yüklü miktarda para demektir. *
  2 ... tepesersemi
 5. 5.
  sıpaydır men de denilebilir.
  2 ... aci biber
 6. 6.
  4 yaşındaki bi tanıdığımın kendisine "ölcek adam" dedidiği zatı muhterem.
  2 ... forerunner
 7. 7.
  Eski dilde adem-ül haşerat denilirdi buna.
  4 ... love2deth
 8. 8.
  en çok sevilen çizgi roman karakteri,
  filmlerde gördüğün en esnek varlık olmakla beraber yalnızca giydiği giysiden ötürü rahatsız olduğunu düşünüp (ki bunu örümcek adam 2 filminde dile getirmişti) onu giy çıkar uğraş, ayrıca temizliği de mesele onun, yırtılsa heryerden de alamaz diye üzüldüğüm kahramandır. kahraman olsaydım daha rahat birşey giyerdim heralde..
  3 -1 ... ataryemez
 9. 9.
  bir zamanlar izledikten sonra çekyattan zıplayıp, ağ atmışcasına sevindiğim zaman içerisinde ilk adının ağ popo olduğunu öğrenince, hayal kırıklığına uğradğım çizgi karakter.
  2 ... avill
 10. 10.
  mantık hataları barındıran çizgi roman kahramanı. şöyle ki: şimdi bu adam radyoaktif ışınlar tarafından ışınlandırılmış * bir örümcek tarafından ısırılarak örümcek özellikleri kazandı. Duvarda yürümek, çevik bir şekilde hoplayıp zıplamak, ağ fırlatıp ordan oraya sallanmak felan ben bizzat örümcekleri inceleyerek bu özellikleri karşılaştırdım. duvarda yürümek tamam. oraya buraya hoplayıp zıplamak da tamam. bazı örmceklerde bu özellik de var. lakin bu ağ fırlatma olayına biraz takıldım. incelediğim tüm örümceklerde ağ örümceğin -çok afedersiniz- kıçından çıkıyor. ama örümcek adamın bileklerinden çıkıyor. bence bu yanlış. işte bu yüzden örümcek adama ısınamadım. ne zaman ağ kıçından çıkar o zaman severek takip ederim kendisini.
  3 ... kalem kutusu