1. 1.
    bir konu hakkında önceden var olan ve değiştirilmesi de zor olan düşüncelerimiz.
    genel de hayatımızın yanlış yönlere akmasında çok önemli rol oynayan, aşamadıklarımız.
    1 ... melekgirmezli
  2. 2.
    hayatın doyasıya yaşanmasına engel teşkil eden inanışlarımızdır. hayatı daha çekilir hale getirmenin yolu, bunlardan kurtulmaktır.

yarış atlarına göz bandı takılır. padoğa girmeden önce huysuzluk yapmamaları, gitmeleri gereken kulvardan ayrılmayıp uysalca yarışı bitirmeleri için gereklidir bu. bir insana göz bandı taktıran şey ise ön yargılarıdır. gösterilen tek yoldan ilerlemek işine geliyorsa, sorun yoktur. fakat orada bunları okuyan kimsenin hayatın yarış atı olmak isteyeceğini düşünmüyorum. işte bu sebepten ötürü, ön yargılardan kurtulmak şarttır.
    1 ... jhonner
  3. 3.
    herkes kötü bir şeymiş gibi göstermiş haklılar ama işe yaradığı da oluyor örneğin bir adam görüyoruz ilk görüşte güvenmiyoruz ve haklı çıkıyoruz bu belki çok basit bir örnek ama işe de yarıyor sözlük.
    1 ... bettercallbll
  4. 4.
    bizi hapseden duvarlarımızdır.
    2 ... cagliari
  5. 5.
    görünmeyen duvardır.
    ... serraxx
  6. 6.
    parçalanması atomu parçamaktan daha zormuş. ben değil albert amcam söylüyor.
    ... otherside87
  7. 7.
    bir nevi kaçtığımız gerçeklerdir.
    ... ruhsenamcaninoglusedat
  8. 8.
    at gözlüğü takıp , görmediğin ve bilmediğin halde sağ ve solun hakkında koşulsuz iyi yada kötü olarak yargıya varma .
    götünü si***ler bildiğinden vazgeçmeme durumudur .
    ... telzimba
  9. 9.
    bazen doğru çıkabilen ancak genelde insanları yanıltan yargılardır.
    ... selamlar ben insan
  10. 10.
    https://video.uludagsozluk.com/v/önyargılarımız-89407/

... emma bovary