1. 1.
  Geçen haftaki okulumuz ziyaretinde her ne kadar sonradan tükürdüğünü yalasada Hazreti Peygambere ''adamı deli eder'' diyebilecek kadar mantık dışı olabilen bir yazı adamı...
  -1 ... senarist
 2. 2.
  ülkenin önde gelen senaristlerinden biridir.
  1 ... alone with everybody
 3. 3.
  senaristi olduğu her filmde gerek hikayeyi, gerek replikleri, gerekse hikayeye bakış açısını ve filmin durduğu yeri çok iyi yakalyan ve kalitesini konuşturan büyük senarist. muhabbeti de güzeldir. laf arasında korsan cd olayıyla ilgili şuna benzer bir yorum yaparak hem sisteme giydirmiş hem de bizleri sevindirmiştir:
  şimdi 3 genç gitse sinemaya biletiydi yemeğiydi mısırıydı osuydu busuydu en az 50 lira harcayacaklar. öbür türlü 2-3 milyona alıyo cdyi evinde izliyor. ben olsam ben de öyle yaparım. onların suçu değil bu. ben zaten paramı alıyorum dağıtımcıdan.
  1 ... copadam
 4. 4.
  18.01.2007 tarihli Yiğiter Uluğ yazısında bahsettiği kadarıyla çok iyi bir Beşiktaşlı. Önder Çakar'ın Beşiktaş hakkında ki görüşü şöyleymiş:
  “ben çocukken Beşiktaş bizim semtimizin takımıydı. sanki hep birlikte sahaya giderdik de, aramızdan en iyi olan 11 kişi formaları giyip sahaya çıkardı. biz de tribünden onları desteklerdik. takımın yıldızları, gündelik hayatta sokakta, çarşıda, kahvede gördüğümüz ağabeylerdi. kazanmak-kaybetmek ikinci plandaydı. Beşiktaş, bizim semtin takımı değil artık. elimizden aldılar!”
  ... sadeceyazardegildahaotesi
 5. 5.
  Galatasaray Üniversitesinde gerçekleştirdiği söyleşide, senaryo yazımının incelikleriyle ilgili olarak kendisine sorulan "çok gezen mi bilir yoksa çok okuyan mı" sorusuna; "çok yatan bilir. ben bildiklerimin çoğunu hapishanede öğrendim" cevabını veren senarist. bir de adamın paçalarından doğallık akıyor; nicedir bu kadar rahat, düşünceleri ağzından bu denli ağrısız akıp giden birilerini dinlememiştim. yeni bir proje üzerinde çalışıyormuş; beklemedeyiz.
  ... sadeceyazardegildahaotesi
 6. 6.
  "on liralık biletten zaten cebimize iki lira giriyor. e şu durumda, ben korsan filme karşı falan değilim. beni bağlayan seyircidir. ne kadar çok insan izlerse, o kadar sevinirim. nasılsa borç harç içindeyiz. Napalım?

  diyerek gönlüme taht kurmuş adam
  1 -1 ... sadeceyazardegildahaotesi