1. 1.
  iyi parti başkan yardımcısı Prof. Dr. Ümit Özdağ' ın tavsiyesi:

  " Ekonomik savaş veriyoruz. Siz karagün için sakladığınız dolari/altını bozdurun. Ben 300 odalı yazlık sarayımı yaptırmaya devam edeceğim. Olmaz öyle. Ekonomik savaş veren ülkelerde tasarruf yönetimden başlar.Önce Saray ahalisi tasarrufa başlasın sonra halk başlar " demiş ve bir de foto paylaşmış.
  önce saray ahalisi tasarrufa başlasın
  kaynak:
  https://twitter.com/umitozdag

  17 -1 ... eratosthenes
 2. 2.
  (bkz: Adam haklı beyler dağılın)
  5 -2 ... dertler derya olmus
 3. 3.
  Vatandaş olarak mevcut iktidarın tasarrufa teşvik söylemleri hiç inandırıcı değil. Bunlari Kimsenin kazıdığı filan da yok. Zira başta kendileri yapmıyorlar. Lükse alışınca o lüksü anca mezarda terk edersiniz. Osmanlıyı batıran batı hayranlığı adı altında lüks yaşam değil miydi? Bu bizim millet olarak en büyük hastalığımız. Bizi buradan yakalıyorlar.
  5 -1 ... gazeloglu
 4. 4.
  doğruya doğru, sadece milletin değil devletin tüm kadamelerinin tasarruf yapması lazım.
  1 ... mavraci
 5. 5.
  makam arabaları saltanatı da bitsin.
  3 ... seruven44
 6. 6.
  Bakınız çok sağlam kaynaklardan aldığım duyuma göre ak sarayımızın masrafları ak partili iş adamları tarafından gönüllü bir şekilde karşılanıyormuş.

  Yani bu tasarruf ayaklarını falan geçiniz efendiler. illa tasarruf diyorsanız 80 yılda 80 katrilyonluk külfeti olan anıtkabirden başlayın.
  -8 ... bir istanbul beyefendisi
 7. 7.
  Lan bu ülkede siyasilerin tasarruf ettigi nerde görülmüs.
  3 ... karton toplayan cocuk
 8. 8.
  (bkz: göt ısıtmalı koltuğun önemi)
  ... eratosthenes
 9. 9.
  Kusura bakılmasın ama böyle bir şeyin olmayacağını bilecek kadar tecrübeli bir isim ciddi ciddi bunu söylüyor ya , bu muhalefetin oy kazanmak için bir çabasından başka bir şey değil.

  Erol mütercimler milletvekilleri yeni sistemde bir görev yerine getirmiyor, aldıkları maaşı yarı yarıya azaltalim teklifinde bulundu.

  Ben de diyorum ki hani milletvekili maaşları ne kadar olsun diye sorduklarında mustafa kemal demiş ya " öğretmen maaşlarından yüksek olmasın."

  Bence de 30 yıllık öğretmen maaşı ve özlük hakları neyse onu alsınlar. 3500 kere porselen diş yapılacak adamlara ve sülalesine ama parasını biz ödeyeceğiz.

  Başkanlık sisteminde bırak milletvekilini bakanların bile kurşun askerden farkı olmadığını herkes biliyor.
  1 ... sassanach
 10. 10.
  Bizim.memlekwtin bir turkusu vardir aklima o geldi;

  Asli yok yaylasinda 1500 koyunum var benim
  Herkes kesesinden yesin icsin
  Saltanatim var benim.

  Baskasinin cebindekiyle saltanat ne kolay degil mi? Sen tut ekonomiyi 17 yilda bir seyleri anca satarak bu hale getir, üretme ondan sonra da ekonomik savas var herkes altinini dövizini bozdursun. Neden? Ben batirdim siz toplayin dememek icin. Oh ne guzel memleket be. Haramzade evlat gibi sat savur, yuksek katma degeri olan hic bir şey uretme, asfaltla betonla ugras sonrada ben battim... batarsin zaten bunun kurtulusu yok. Yeni duzende hic bir vasfi olmayan o 600 vekilin kahrini vatandas ceksin, en ufagindan müdürün bile altina cekilen makam arabalarinin yakitini vatandas koysun ama siz bin küsur odali saraylarda itibardan tasarruf etmeyin he mi? Bozduruversin o ekabir takimi dolarini altinini bi ornek olsun millete hadi bakem bekleyipduruz.
  1 ... abaninaltindakisopa