1. 313.
    suriyelilere durmadan yapılan bir yaklaşım şekli.
    ... kalbikara
  2. 312.
    Sürücü kursu hocalarına karşı ön yargılıyım artık. Hepsinin mi kafa gidik olur ya, benzin mi kokluyorsunuz mazot mu içiyorsunuz bu kafaya ulaşmak için ben anlamadım ki. Alt tarafı araba kullanmayı öğreteceksin ne bu afra tafra yani. Bu kadar sevmiyorsun madem işini bırak yapma. Gelmişsin yüz yaşına zaten zorlama bence gerek yok.
    1 ... kardesnapiyonkafamageldi
  3. 311.
    pozitifse iltimas, negatifse nefret, demektir,. ikiside hak yemektir.
    2 ... kezi
  4. 310.
    Bir insana ya da herhangi bir şeye karşı ön yargılı olmaktan nefret ediyorum fakat elimde olmadan bunu yapıyorum. Hiç bilmediğim biri ya da bir şey hakkında kendi kendime fikirler yürütüp, zaman zaman eleştiriyorum. Bunu dışavurmasam da içimde yaşıyorum ve yaşamak istemiyorum. Evet hem yaşamak istemiyorum hem de bunu yaşamak istemiyorum. Yani ön yargılı yaklaşmayı. Ama yaşamak istememe birazcık daha ağır basıyor sanki.
    1 ... b e n d e n a d a m o l m a z
  5. 309.
    Olması gerekendir.

Ondan sonra 19 tane suç kaydı bir insanın kötü olduğunu göstermez der dayağınızı yer oturursunuz.

Ya da bir kişi daha önce hırsızlık yaptı diye tekrar mı yapacak? Diye alırsın seni de soyar gider. Bu bahsettiğim örnekten dolu olay var.

Daha önce cinayet işleyen tekrar işleyecek diye bir şey mi var der evlenirsin seni de öldürür.

Bak bu dediklerimin hepsi önyargılı olmamaktan başa gelenler. Daha nice niceleri. Önyargılı ol hayata kirli pencereden bak. En azından hayatta kalırsınız.
    ... keyf kahyasi
  6. 308.
    cahil toplumlarda aşılması çok zor olan put,dogma,tabu artık ne derseniz deyin cahillerde bulunan yanlış huylardan biridir ...
    1 ... olurdabirgun
  7. 307.
    Benim için çoğu zaman hayat kurtarıcıdır. Hayat her hatayı yapabilecek ve bunların pişmanlığını o hayata sığdırabilecek kadar uzun değil. Ama neye önyargılı olacağını iyi kestirmeli bir insan. Asla tahmin etmezsin, ne görünenden neler çıkıyor.
    1 ... vasilissa
  8. 306.
    bir söz vardır ön yargıları parçalamak atomu parçalamaktan zordur şeklinde ve evet bu söz doğru toplumdaki ön yargıları insanlardaki ön yargıları bozmak gerçekten çok zor.
    1 ... nick koymayi unuttum
  9. 305.
    kazanılması en kolay yargıdır. herkes mukemmel zaten he canım.
    1 ... komsunun kaz gorunen tavugu
  10. 304.
    iki çeşidi vardır. Biri cahiller biri zeki insanlar tarafından kullanılır.
    3 -1 ... bozo23