1. 1.
  hMım, az önce geçen damperi bozuk kamyondan yola dökülmüş, güneş altında beklemekten kokuşmuş domateslerle geçiştirmeli öğleyi. Akşama emmeye devam ederiz kanlarını, gündüzleri huysuz oluyorlar. Hayır, en şapşallarımız dışında zayiat vermiyoruz, tutturamıyorlar çoğunca şaplağı. Ama gereksiz hareketliliğin lüzumu yok. Yüksekten uçmaya da gerek yok, yol bomboş zaten. Vızzz... Şlappp... Vınnn... haberiyle gündemi meşgul eden böcektir.
  1 ... ahmet ruhi elmas
 2. 2.
  uzun yolda sinir eder adami. hele bir de yagmur falan yagiyorsa silecekleri calistirmak gerekir- bütün cam böcegin ic organlariyla bezenir.
  ... paganviodio
 3. 3.
  trafik canavarı kurbani, zavalli yaratik.
  ... revolter00
 4. 4.
  bunların bazısı, yapıştıktan hemen sonra silecek suyu ve silecekler marifetiyle temizlenmelidir. aksi taktirde ön camla bütünleşip boku çıkmış böcek silueti lekesi olarak uzun aylar boyunca kalır orada.
  ... shreddinger
 5. 5.
  (bkz: sinek küçüktür ama mide bulandırır)
  1 ... bozok baykusu
 6. 6.
  uzun yola çıkanların davetsiz misafiridir.
  -1 ... himmet abey
 7. 7.
  istanbulda bir adam arabasıyla giderken yolda otostop çeken iki kadına rastlar ve arabasına alır. biri öne biri arkaya oturur.
  biraz gittikten sonra adam yanında oyuranın bacağına dokunur ses yok. adam iyice coşar ses yok. döner arkadakini eller ses yok. arabayı kenara çeker ve kadınlarla malum işi yapar. iş bittiğinde kadınlar paralarını isterler. adam para vermem der biz aşk için yaptık. kadınlar ısrar eder adam olmaz der sonunda kadınlar paramızı vermezsen zambıtını kökünden keseriz der. adam hiçbirşey yapamazsınız der. kadınlar adamın zambıtı kesip yola doğru atarlar. bu sırada diyarbakır istanbul seferini yapan bir otobüs yoldan geçmektedir ve zambıt took!! diye ön cama çarpar.
  muavin bağırır; abi sinekteki barrağı gördün mü!
  ... adnantumdengelim