1. 15.
    seksenli ve doksanlı yıllarda futbolcuların başına sık gelen şey. genelde profesyonel spor hayatının bitmesi ile sonlanır.
    ... akillipetro
  2. 14.
    kopma kısmi ise atroskopi denemelidir. atroskopi ile kopmuş fakat uzaklaşmamış lifler sağlam liflerin üzerine yatırılır.

ancak iyileştikten sonra "eskisi kadar sert spor yapma" oranınızı "kopan lif" oranına göre ayarlamalısınız.

ben doktorların aksine üst üste gelebilen iki lifin kaynayacağına inanıyorum. tabi hiç bir zaman kopan lifin iki ucu bir daha üst üste gelmez. lakin kopan lif oranı az ise kopan uçlar fazla geri kaçmaz ve kalan sağlam liflerin üzerine kaynar. tabi bağın tamamı eskisi kadar kuvvetli olmaz o ayrı.

misal verirsek:
    diyelim 100 liften 30 u koptu. eğer dinlenmez bacağınızı sürekli oynatırsanız 30 lif hiç bir zaman kaynamaz. fakat bakımınızı dikkatli yaparsanız kopan 30 lifin bir tarafta kalan 30 ucundan diyelim 20 tanesi o taraftaki kopmayan liflere, öbür tarafta kalan 30 ucundan diyelim 16 tanesi de o taraftaki kopmayan liflere kaynarsa diziniz daha sağlam olacaktır. fakat bu sağlamlık hiç bir zaman ilk haline ulaşamaz. bunun için ameliyatla suni bağ yapmak gerekir ki bunun da getirisi yanında götürüsü de vardır.

yukarıdaki mantığı kavrayan bir doktor bulabilirseniz atroskopi dizinize fayda sağlayacaktır kanaatindeyim.
    ... pitislarin hamcisi
  3. 13.
    2011'de Ameliyatını oldum, hala taş gibi. Sağlam bir fizik tedavi döneminden sonra eskisinden farkı kalmıyor.
    Kıçını yayıp oturan ve dizi güçlendirmeyenlerden "eskisi gibi olmuyor" yorumlarını duyabilirsiniz. Siz o mallara bakmayın, sapasağlam futbol oynuyorum.
    ... son picikan
  4. 12.
    futbolcu olmamama rağmen yaşadığım durum. tanrı sakınsın, dört farklı doktora göründük sonunda yapıttırdık..
    1 ... iciyorum
  5. 11.
    Dar gelirlilerde görülmeyen bir hastalık.
    -2 ... enkidu1986
  6. 10.
    en gıcık sakatlanmalardan biri. şükür ki böyle bir şey yaşamadım. diz, bacak ve ayak bunlarda gerçekleşen bir sakatlık sizi pek çok yönden etkiler.
    1 ... xnxx1
  7. 9.
    Falcao'nun sakatlığı.
    -1 ... min son
  8. 8.
    muhtemelen futbolcuların en çok çektiği sakatlık çeşidi. zira tedavisi ameliyat ile gerçekleşiyor ve en az 6-8 ay spordan uzak durmak gerekiyor. yarattığı şeylerin mükemmel ve kusursuz olduğunu iddia eden allahın gözünden kaçan bir bug olsa gerek. *

(bkz: yaratamadı)
    ... kivilive
  9. 7.
    şu an yaşadığım olay, eğer bağlarınızda öncesinde bir zedelenme varsa, kendinizi zorlamayın. zorlarsanız böyle oluyor, beraberinde mutlaka menisküs yırtığı vb. yırtıkları da sürükleyen acılı ağrılı bir süreç. mr , topal yürüme, ödem vs bu kavramları sıkça duymaya başlıyorsunuz. ameliyat olma kararı almak zorunda olmaksa en acısı.
    1 ... sosyal yumurcak
  10. 6.
    yaklaşık olarak 4 sene önce yaşadığım olaydır ve futbol kariyerimi bitirmiştir. biz de makine mühendisi olmaya karar verdik.
    1 ... zlatanibrahimovicrovasatasi