1. 1.
  vardı böyle bir başlıkta bulamadım. bulan olursa yönlendirme yaparız. neyse gelelim mevzuya çok kötü bir sakatlığın başladığı andır. bir kaç ay sürecek bir karamsarlık sürecine hoş gelmişsinizdir.
  ... ddesdemona
 2. 2.
  kötünün kötüsü sakatlıktır. judocu sınıf arkadaşımın yaşadığı üzücü olaydır. dev gibi adamın o hallere girdiğini görmek ne acı..
  ... kratoss
 3. 3.
  koptuğu anda diz kitlenir. 24 saat içinde balon gibi olur. ameliyat gerekse bile o şişlik(ödem) inmeden olamazsınız sağlıksız olur. ameliyat 3 saat sürer platin takılır. zor gibi görünsede asıl zor olan ameliyat sonrasıdır. fizik tedavi sırasında ağrıdan anırabilirsiniz. asıl iş ameliyattan sonraki dönemdir. 6 ay derler ama 8-10 ay futbol ve diğer sporları unutun. ama 10-12 ay sonra iyide kuvvetlendiyse diğer bacağınızdan daha sağlam olur.
  ... mariocavalli
 4. 4.
  bundan tam 15 yil önce, okul bahcesinde top oynarken yasadigim hede. bos kaleye hayvan gibi sut atan ibne arkadas'in golünü önlemek icin topun önüne atlayip, bacagimin dizden asagisinin neredeyse 90 derece yukari kalkmasiyla hayatimda bugüne dek yasamadigim aciyi yasatmistir. acidan bu kadar bagiracagim hic aklima gelmezdi. ardindan götürldügüm "özel" poliklinikte cekilen film sonrasi, "bisey yok incimis" diyen doktorun hala anasina ara ara selam ediyorum.

  aradan aylar gecmesine ragmen adam gibi yürüyemedigimi farkeden babam, doktorda careyi bulamayinca beni apar topar kirikci cikikciya götürüp, kirikci cikikci bacagimi oraya buraya bükerek dizimin ebesini iyice siker.

  kissadan hisse: 15 yil önce yasadigim bu travma'nin artci etkilerini, dizimi hafiften zorladigimda hala cekiyorum. agrisi tuttu, sözlüge icimi dökeyim dedim.

  (bkz: beni türk doktorlarına emanet edin)*
  6 ... b2dalo
 5. 5.
  sporcuysanız sizi hayattan soğutan olaydır.
  1 ... tayaka
 6. 6.
  yaklaşık olarak 4 sene önce yaşadığım olaydır ve futbol kariyerimi bitirmiştir. biz de makine mühendisi olmaya karar verdik.
  1 ... zlatanibrahimovicrovasatasi
 7. 7.
  şu an yaşadığım olay, eğer bağlarınızda öncesinde bir zedelenme varsa, kendinizi zorlamayın. zorlarsanız böyle oluyor, beraberinde mutlaka menisküs yırtığı vb. yırtıkları da sürükleyen acılı ağrılı bir süreç. mr , topal yürüme, ödem vs bu kavramları sıkça duymaya başlıyorsunuz. ameliyat olma kararı almak zorunda olmaksa en acısı.
  1 ... sosyal yumurcak
 8. 8.
  muhtemelen futbolcuların en çok çektiği sakatlık çeşidi. zira tedavisi ameliyat ile gerçekleşiyor ve en az 6-8 ay spordan uzak durmak gerekiyor. yarattığı şeylerin mükemmel ve kusursuz olduğunu iddia eden allahın gözünden kaçan bir bug olsa gerek. *

  (bkz: yaratamadı)
  ... kivilive
 9. 9.
  Dar gelirlilerde görülmeyen bir hastalık.
  -2 ... enkidu1986
 10. 10.
  futbolcu olmamama rağmen yaşadığım durum. tanrı sakınsın, dört farklı doktora göründük sonunda yapıttırdık..
  1 ... iciyorum