1. 1.
  yolda ıslık çalarak, dünya'dan bir haber yürürken, aniden gözünüze bir kadın çarpmaktadır! kadını fark etmek zorundasınızdır. neyse, mesafe 10-15 metre civarında olup, kadına doğru yaklaşmakta olduğunuzu fark edersiniz. demek ki, daha hızlı yürüyorsunuz ki, önünüze çıkmış. yine neyse. sonra yine zorakilikten dur şunu geçeyim de, rahat yürüsün dersiniz. hızlanmaya başlarsınız.işte o an gerilim başlar.

  siz hızlanmaya başladığınızda, mesafe kapamaya başlar ve kadınında sinyal alanına girip fark edilirsiniz. işte o an gerilim bir kaç seviye üste çıkmıştır.

  kadın gerilir, arkasından hızlıca yaklaşan biri vardır. üstelik doğrultusuna göre, yakınından geçecektir. tam olarak arkasına dönüp bakma şansı da yoktur, kıllandırmamak için.

  erkek bunu fark eder, hızımı biraz daha artırayım, koşarsam o da olmaz korkar ama biran önce şu akımdan kurtulayım der.

  mesafe 5 metrelere yaklaştığında, gerilim sürecinin verdiği tedbir alma gereksinimi ile, kadın da hızını artırma kararı alır.

  erkek hızını artırdıkça, kadın da hızını artırır.

  bir adım önce saniyede 50 cm kapanan mesafe artık neredeyse saniyede 25 cm lere düşmüştür.

  neyse bırakayım yürüsün dersiniz, ancak takip mesafesi kısaldığından, takipçi konumuna düşersiniz. geri dönüşü yoktur bu atağın.

  hızınızı daha da artırmak zorundasınızdır, bir an önce bitmelidir bu hamle. ama ne hacet, olabildiğince hızlanmanıza rağmen, hızlar denkleşir yan yana yürür konuma gelmişsinizdir neredeyse. o transit geçiş anında 1 saniyelik bir eşitlenme olur. o son an yörüngeden çıkmak isteyen araçlar gibi bir patlama gücü vermelisinizdir.

  ve o son güç koşar adımla bir kez verildikten sonra, artık uzay boşluğunda rahatça seyir alabilir erkek...
  2 ... altarin oglu tarkan mi