1. 1.
  amaçları hiç taviz vermeden yürümek olan, önlerine geleni tekmeyle savuracaklarını ve bu yolla eğleneceklerini samimi bi şekilde söyleyen kol kola girmiş zararsız çocuk grubunun sarfettiği melodili söz.
  14 ... cikarinbeniburdan
 2. 2.
  okul koridor ve bahçelerinin vazgeçilmez oyunu

  ayaklar mümkün olduğunca çok açılır,önlerine çıkan olmasa bile kendileri öne çıkarlar
  7 ... kısmetsiz
 3. 3.
  "halis kelevereliz, onumuze geleni tekmeleriz" diye de güftesi vardir.
  3 ... painkiller
 4. 4.
  ilkokul yıllarında bir kaç kişinin birbirlerinin kollarına girerek yürümesi ve önlerine çıkan herkese tekme atmaları şeklinde vuku bulan oyundur. Gayet eğlencelidir, hatta özellikle işyerinde uygulanması hayali bile güzeldir.
  1 -1 ... devedikeni
 5. 5.
  çatalı baya bi acıtan garip çocuk oyunu*
  4 ... kurabiyecanavari
 6. 6.
  ilkokul dönemimizde en sağlam arkadaşlarımızla omuz omuza vererek okul bahçesinde turladığımız o dönemler oyuna verdiğimiz isim. hatta 1000 tekme 1000 yumruk diye de değiştirilebilir tabi.
  1 ... ireland
 7. 7.
  yalnız bu sloganla yola çıkan güruhun önüne kimse gelmez,gelemez..avsız kalan hizip ise milletin önüne çıkmaya çalışır ki oyun formatına aykırı olduğunu düşünüyorum bu durumun..pek vahşice..
  1 -1 ... rasko
 8. 8.
  ilkokul sıralarında bütün bir koridoru enine boşluk kalmayacak şekilde 7 arkadaş kol kola kenetlenmek suretiyle kaplayıp bir uçtan diğerine gidip geldiğimiz, herkesin sınıflarına girmesini sağladığımız, bir nevi nöbetçi öğretmene yardımcı olma çabasıydı. ulvi bir amaç taşıyordu aslında. ben şimdi anlıyorum tabi bunu.
  2 ... roy mustang
 9. 9.
  ilkokul yıllarında gerçekleştirdiği organizasyonu ile komünleşmeyi kafasına yerleştirmiş, geleceğin muhtemel emekçi, eylemci, işçi hareketi insanı.
  1 ... steve
 10. 10.
  çocuk denen yaratığın ne kadar gerizekalı bir şey olduğunun kanıtı.
  5 -2 ... bahdeniz