1. 1.
  darbenin çok daha ağır sonuçlar getirmesini engelleyen iki kahramandan biridir. yıllarca unutulmamalıdır. üniversite, okul, köprü, havaalanı vs yerlere ismi verilmeli, nesiller boyu hatırlanması sağlanmalıdır

  diğeri için;
  (bkz: zekai aksakallı)

  özel kuvvetler komutanlığını ele geçirmeye çalışan darbeci general semih terziyi 20 kişinin arasında tek atışta alnının ortasından vuran şehidimiz. sembol isimlerden birisidir, ayrıntı anlatım;

  Darbeci (Tuğgeneral) Semih Terzi adlı general içeriden 20-30 kişilik bir grupla ÖKK karargâhına giderek el koymaya çalışıyor. Niye özel kuvvetler karargahını ele geçirmeye çalışıyor. Çünkü bu sayede kendilerine yapılacak bütün nitelikli operasyonların önüne geçmiş olacak. Zekai Komutan'ın odasına giderek, emir astsubayına, "Bundan sonra ben komutanım, bütün emirleri ben vereceğim." diyor. Bu arada yanında adamları var. Zekai Paşa'nın emir astsubayı tereddütsüz silahı çekip darbeci generali alnının ortasından vuruyor. Diğerleri de onu şehit ediyorlar. Burada bitmiyor olay. Arkasından Özel Kuvvetler Komutanı, güvendiği subay ve astsubaylarla birlikte sağdan soldan birliklerden buldukları silahlarla birliğe sızıp bu 20 kişiyle çatışmaya giriyorlar. Tekrar emir komutayı alıp daha sonra yapılacak bütün operasyonları planlıyorlar.
  57 -14 ... please try again later
 2. 2.
  Şehit assubay.
  Ruhun şad olsun. Ettiğin hizmeti unutursak yüreğimiz kurusun.
  43 -4 ... sevimli kedi serafettin
 3. 3.
  kahraman Türk askeri. Senin kahramanlığını unutmayacağız.
  32 -2 ... bumeran
 4. 4.
  haberi okuduğumdan beri çok üzgünüm komutanım.. seni tanımış olmak göğsümde bir ömür taşıyacağım çok büyük bir gurur. mekanın cennet olsun.
  36 -1 ... roott
 5. 5.
  tsk'nın gerçek neferi.
  31 -1 ... potus
 6. 6.
  Cuntaya ilk kurşunu sıkmış vatan evladı . Adeta bi :
  (bkz: Hasan tahsin)
  (bkz: Sütçü imam)

  Sözde barış güvercini teröristlrr kadar konuşulmayavak blki ama senin yerin cnnet komutanım. Hakkını helal et.
  39 -2 ... uludagin onyargisiz adami
 7. 6.
  şehit olmak pahasına bir darbeci hain generali öldürerek darbeye ilk dakikalarda ciddi bir "darbe" vurmuş kahraman.
  19 -1 ... just close enough
 8. 7.
  filmlere konu olacak bir kahramanlık hikayesine imza atan şehidimiz.
  27 -1 ... starti
 9. 8.
  yeni bir kahramanımız olmuştur. ülkenin geleceği karşısında hayatını ortaya koyarak darbeyi önlemiştir. seni hiç unutmayacağız.
  17 -1 ... mkezer56
 10. 2.
  (bkz: Ömer halisdemir)
  2 -2 ... tenete