1. .
  --spoiler--
  Batman'da yeterli maddi imkanı bulunmadığı için ameliyat olamayan ve gün geçtikçe durumu kritikleşen küçük Harun için verilen destek sözlerinin çoğu yerine getirilmezken Harun'un ailesi tedavi için sürenin azaldığını belirterek yardım talebini yineledi.

  5 yaşındaki Harun Alay'ın içler acısı durumunun bazı basın-yayın organlarında yer almasının ardından yüzlerce yardımsever, tedaviye destek için yardım sözü vermesine rağmen gerekli para toplanamadı. Farklı illerden ve yurt dışından onlarca vatandaşın kendisini arayarak destek sözü verdiğine dikkat çeken baba Şükrü Alay, telefonda konuşanların büyük bir kısmının destek sözlerini yerine getirmediğini ve tedavi için umutlarının her geçen gün azaldığını söyledi.

  Doğuştan 'down sendromu'na yakalanan ve kalbinde delik bulunan Harun Alay'ın ameliyat olması için doktoru tarafından ön görülen 20 günlük sürenin 8 günü geride kalırken şu ana kadar sadece 4 bin 600 TL toplanabildi. Çaresiz baba, her telefon çaldığında tedavi için umutlarının yeşerdiğini ama telefonlarda verilen destek sözlerinin yerine getirilmemesinin ise umutsuzluk oluşturduğunu anlattı. Baba Alay, "Haberin basında yer almasının ardından telefonum hiç susmadı. Arayan kişilerin birçoğu, destek için ne

  gerekiyorsa yapacaklarını söyledi. Eşim adına açtığımız hesap numarasını alıp buradan para yardımında bulunacaklarını belirttiler. Bu durum, uzun zamandır oğlumu tedavi ettiremediğim için çektiğim ızdırabı bir nebze olsun dindirmişti. Ama telefon açanların büyük bir kısmı henüz bir yardımda bulunmadı. Şu ana kadar toplanan paranın tedavi masraflarını karşılaması imkansız. Zamanımız kısıtlı ve her geçen gün kaygılarımız artıyor. Umarım yardımsever vatandaşlar sesimizi duyar" dedi.
  --spoiler--

  yukarıdaki haberde bahsi geçen küçük harunun tedavi masraflarını üstlenmiştir ömer üründül. kendisini buradan kutluyorum. takdirimi kazanmıştır.
  1 ... malumat furus
 2. .
  helal olsundur, çok sıkıldıgım halde pazar günü trt1 in karşısına geçip tebrik mesajları atıp bilgisayarı çökertecegimdir.
  2 ... jack oneal
 3. .
  büyük insanlık yapmıştır. helal olsun. artık içi kötülükle dolup, yardıma muhtaç olanları göremeyen insanlara ders olur umarım. ve umarım küçük kardeşimiz bir an önce sağlığına kavuşur.
  1 ... jurassic
 4. .
  (bkz: kollektif yardım)
  *
  4 ... sopartacus
 5. .
  bloklar arası yardımlaşmanın en güzel örneklerinden birini vermiştir. *
  3 ... hayvan herif
 6. .
  çocuğun şu anki durumu hakkında net bilgi sahibi değilim ama bize ömer üründülün özünde çok iyi bir insan olduğunu göstermiştir. çocukcağız kaç gündür hastane köşelerinde sürünüyordur. kimse de yardım etmiyordu en sonunda ömer üründül karşılafı masrafları ne yalan söyleyeyim 40 yıl düşünsem böyle bir yardım yapacağı aklıma gelmezdi ama adam gibi adammış helal olsun.
  -1 ... malumat furus
 7. .
  burger king illetini Türkiye ye getirdikten sonra ne iyilik yapsa kar etmeyecek olan kişidir.
  -3 ... jane doe
 8. .
  futbolseverlere yaptıgı büyük kötülüğü böyle asil bir davranışla nötrlemeye çalıştı galiba.tüm futbolseverler olarak biz de kendisinden bir iyilik bekleyip artık futbol yorumculugunu bırakmasını istiyoruz.
  -1 ... kyle katarn
 9. .
  yaptığı değil ama yapacağı en büyük iyilik susması olacaktır.
  1 -1 ... cahil cuhela