1. 1.
    en çok koyan kısmı da elinin titremeye başladığı an, sonra diyorsun ki bunu bile beceremedim, bunu bile...
    1 -1 ... cescartes
  2. 2.
    Bir yaşamak isteyip güç bulamamak değildir. Öyle elin falanda titremez hayatın sallanır. Ayrıca ölmek çok basit ve acizce bi daha duymiyim çekerim kulaklarını!
    1 ... dj battaniye
  3. 3.
    ölmek isteyene gelsin
    Gözlerin kulakların yerinde sağlığında iyiyse boşver ölmeyi oynaman lazım.
    2 ... darwinin amcaoglu tokatcihako
  4. 4.
    Hayatini nasil sonlandiracagini düşünecek vaktin varsa sonuna kadar nasil daha iyi yaşayabileceğini düşünsene!
    1 ... zukertort
  5. 5.
    her insan hayatının bir anında bunu ister bu duyguya kapılır. ertesi günü görmek en önemli mihenk taşıdır. yani o motivasyona sahip olmak. zira bu düşünceyi yenebilmenin en kolay yolu bu. sokağa çıkın insanlara karışın kafanızı dağıtın.

burada değinmek istediğim şöyle bir durum var; ulan kendimi bile öldüremiyorum nasıl beceriksizim düşüncesi tamamen hatalı. bu bile aslında aklınızın bir noktada başında olduğu, hala o dönülemez denilen noktaya gelmediğinizi gösterir. aklınız ve beyniniz bir noktada sağlıklı olmalı ki kendini imha etmene engel olabilsin. kendisini öldüren insanların beyin ve akıl sağlıkları sistemi, yani vücudunu korumaktan bile aciz durumdadır. dolayısıyla kendinizi öldüremiyorsanız durumunuz o kadarda vaim değildir. olumlu olmaya insanlara karışmaya çalışın.
    1 ... wehmut
  6. 6.
    2 senedir iki doğum günümde de ağladım. Uzun bir süredir kendimi çok yalnız ve işe yaramaz hissediyordum. insanlara çok kırılmıştım. Ama birkaç gün önce alkol aldım. ilginçtir ki yaşadığım için mutlu hissettim. Hiçbir sebep yoktu aslında. Ama sanki ilk defa rahat nefes alıyormuşum gibi hissettim. O andan itibaren daha iyiyim. Alkolü övmüyorum burada, genelde ağlatırdı beni. Demek istediğim bir çıkış yolu var. Ama bunu insanlardan bekleme.
    1 ... vasilissa
  7. 7.
    zaten bir gün muhakkak öleceksiniz niye bunu büyük bir arzuyla istiyorsunuz ki?
    ... ismim lazim degil
  8. 8.
    Ölmek cesaret değil korkaklıktır.

Yaşamak cesarettir, güçlü olan yaşar.

Yarışmayı bitirmeden pes etmek, parkuru yarım bırakıp kaçmak yok.
    4 ... tango necla
  9. 9.
    cesaret edememek bazen işe yarayabilir.

kısa bir örnek vereyim; hemen hemen 2 ay önce yedi tepeli şehre gittim. dertler başımdan aşkın, canımdan bezmişim, uyuyamıyorum ve sorunlar bir türlü bitmek bilmiyor. işkence gibi gelmişti o gün. Ne boğaza bakmaktan keyif aldım, ne de her zaman oturduğum pub'da bira içmekten. 1 ekim'di tarih. O gün 'boğazdan atarım la ben kendimi' diye söyleniyordum kendi kendime.

1 aralık günü, tekrar ziyaret ettim darülhilafe'yi. 2 ay olmuş, olaylar geçmiş, moralim düzelmişti. yasadigim en güzel günlerden birisini yaşadım. içtiğim biranın tadına vardım mesela, önemli bir şeydir bu.

Hayat bu, geçirdiğin her gün 'kötüye' gidecek diye bir şey yok. aklından çıkarma. ha, cidden intihar etmeyi düşünüyorsan, beni ara da bi uzun uzun konuşalım kendine yapacağın haksızlığı.

istanbul'u bir ay sonra görmek ümidi paha biçilemez bir duygu arkadaşlar. hayat güzel, yaşamı sevin.

Ayrıca, çetin altan'ın harika bir yazısı vardır 'rafadan yumurta ve limonata' adlı. mutlaka bir göz gezdirin.
    4 ... mr hitchcock
  10. 10.
    Siz yine de ölmeyin amk.
    Burdan oraya gidiş var da, oradan buraya 'intihar ettim, geldim' yok beybiler.
    1 -1 ... non andrea