bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. ?.
  tamamen amerikanvari bir ağızla geveleyen pop kültürü yozu insanevladı. gerzekliği buradan geliyor.

  islam dininde maftaların arkasından kabir azabı çekmesin ve hesabı kolay olsun diyerekten temennide bulunulur. ölen kişi niyeti ve ameli ne olursa olsun, isterse evliya olsun, endişeyle uğurlanır. bilinen kur'an sureleri okunur ve tanrı'dan tüm ölmüşler için merhamet dilenir.

  antik türk kültüründe, şimdilerde tamamen terk edilmiş yuğ töreni vardır ve ölen kişinin mezarı başına öldürdüğü düşman kellesi kadar taş konur.

  ancak ve ancak hristiyanlıkta ölen "iyi" hristiyanların doğrudan açılan merdivenle cennete gittiği inancı hakimdir. hrisiyan ölülerinin arkasından hüsnüzanda bulunarak "o şimdi cennette" denmesi bir nebze mantıklı karşılanabilir.

  peki türk ve müslüman evladı, sen kimsin de insanları cennet veya cehenneme yolluyorsun? din bilgisini amerikan filmlerinden öğrenmeye başladığınızdan beri noel ayağına çam da dikilir oldu. ya müslümanım demeyin ya da bu dini kirletmeyin.

  not: ateistler ölünce at boku oluyomuş. öyle diyolla.
  4 -4 ... persona n0n grata
 2. 0.
  (bkz: hele bi su iç)
  ... velisi olmayan adam
 3. 1.
  ölenlerin arkasından o şimdi cennette diyen gerzek
  ... persona n0n grata
 4. 2.
  cehennemde yanıyor götüne tırmıklar giriyor ağzına irinden sular dökülüyor mezarında binlerce böcek bedenini yiyiyor mu demek istersiniz.

  yoksa allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun mu?

  biraz mantık.
  1 ... 12 puan veren yunanistan
 5. 3.
  ruhların kıyametten sonra cennete veya cehenneme gideceği inancı dikkate alındığında saçma olan sözdür. ancak ölen kişinin iyi bir insan olduğunu vurgulamak için söylenir bu söz. yoksa kimsenin kimseyi cennete gönderme derdi yok.
  ... bad influence
 6. 4.
  baslığı acan gerzektir. Ölenin ardından avuntudur bu hiç mi kimsen ölmedi. Hiç mi yakınını kaybetmiş kücük bir cocuga teselli vermedin. insani duygular ortaktır her dinde. Sacma sapan konusup bunu bır de islama dayandırmak zaten baslı basına bir gerzekliktir.

  Eksile simdi, üstüne bir de sitem mesajı at.
  2 ... mathildaa22
 7. 5.
  küçücük yavrucakları, ölüm gibi darbeli olaylardan korumak için söylenen pembe yalan. (yalanı söylerken için kanar ya.... offff....çok acı...)
  ... cemsa74
 8. 6.
  Küçük çocukara ölümü anlatmak içinmişmiş.. Küçük çocukara ölüm hakkında bir şeyler anlatmak zorunda olan insan doğrusunu anlatır. Ölen kişi geçici bir süreliğine uyumuştur. Herkes uyuyacak, sonra uyanacak. Islamda pembe, beyaz, fosfor yeşili, yavruağzı yalan diye bir saçmalık da yoktur.
  -1 ... persona n0n grata

alakalı başlıklar

kapat