1. 1.
  acıların, tükenişlerin, çaresizliklerin, içacımalarının en zorlusudur;

  şimdi sen orada oturuyorsun ya..ve aramızda bir masa bir kaç da sandalye var ya..akşam olmak üzere ve pencerelerde aralık kalmış ya.. içimi ürperten birşeyler var ya..anlatamıyorum sanırım.. diyorum ki; tenini görebildiğim tek noktan boynun ve omuzbitimin arasındaki o kızıla yakın yer ama ben sanki uyluklarını da, kasıklarındaki kemikleri de, titreyen göğüslerini de, dizkapaklarının ardındaki gamzeleri de görebiliyorum.. ve içimi en çok birtürlü görmeyi, gözümün önüne getirmeyi beceremediğim sırtın ürpertiyor.. biliyorum uykusuzsun iki gecedir.. biliyorsun ağır bir gribi yeni atlattım ben de.. ve biliyoruz ki dokunmamalıyız tenlerimize..bu büyük bir yangının başlangıcı olabilir.. içim ürperiyor.. bahar belki şimdi başlıyor ikimiz için..cemre belki odamızın tam ortasında biryerde.. içim üşüyor.. sırtın kamaşıyor.. göremesem de titriyorum sırtının ortasındaki çukura benzer çizgiye çarpınca düşlerim..

  güneş batmak üzere sevgilim.. aramızda şimdi bir masa, birkaç da sandalye var. ve içimde büyüyen dokunma isteği giderek dayanılmaz bir hale bürünüyor. aramızdaki bütün duvarlar titriyor en az içimin titrediği kadar. ve ne yazık ki senin ölüm yıldönümün bugün.. aramızda bir mezar, bir kara tabut, binlerce selvi var..ve hiç gelmeyecek bir yaz var..üstadın dediği gibi ayrılığımızın kışı başlıyor sevgilim. sırtında gezinen solucanlar var.. göğüslerinde emzirdiğin başka ölü aşıklar var..şimdi sen orada çürürken sevgilim; içim ürperiyor.. ve seni yıllar öncekinden daha çok istiyor tenim.. ve kokun daha bir sarhoş ediyor düşüncelerimi. seni çok istiyorum sevgilim.. ve aklımdan çıkaramadığım bir şey daha var; sen de orada üşüyor musun, senin de için ürperiyor mu sevgilim...
  54 -11 ... zargana
 2. 2.
  (#877858) unutmak bazen erdem bazen ihanettir..
  5 -1 ... zargana
 3. 3.
  (#1584744) bir kadının kokusu on yıl sonra aynı olabilir mi...
  2 -3 ... zargana
 4. 4.
  (#879698)
  2 -3 ... zargana
 5. 5.
  ne zaman geldin ruhum
  gormedim seni
  ucaktan atlarken unuttum galiba
  ozledim

  saril bana ruhum
  ne olur sar beni
  cigliklar gecti ustumden bulutlar gecti
  ve o genclik gunlerimizde
  sen ve biz

  seni oldu sandim ruhum
  biliyor musun?
  sensiz yasamaya alistirdilar galiba..
  ozledim
  4 -5 ... zargana
 6. 6.
  gece soğuk ve karanlık, yatak mezar, gönül yorgun.. yarın yok.. dün hayal.. rüyalarım siyah beyaz.. görüntüler flu.. kokun yastığımda.. yastığım karşımda. kokunla konuşuyorum şimdi.. sabah olmak üzere. ama güneş hiç doğmayacak gibi soğuk.. senin olduğun yerlerde de pencereler kanatlı mı sevgilim.. senin uykuların da bölük pörçük mü. senin öldüğün yerlerde de aşk acısı var mı kokusuna doyamadığım..
  7 -2 ... zargana
 7. 7.
  gazete ekmek almaya çıkmıştım bakkala.. ayağında fiyonklu terliklerinle girdiğinde hacı salih' in bakkala. gazete eskidi.. sarardı... ekmek soğudu küflendi.. sen öyle hayat doluydun ki.. senden başka herşey öldü.. şimdi sen de öldün.. elim ne gazeteye varıyor.. ne bir dilim ekmeğe..
  7 -2 ... zargana
 8. 8.
  (bkz: the crow)
  1 -1 ... mulayim
 9. 9.
  beyinden kalbe inen bir acidir.
  her anında bir izi vardır. yaptilarin ve yapacaklarin onunla bir bag kurar. dusunmeyeye calisirsin ama o senin ruhuna girmistir.. terk edemez..
  3 ... vincent vega
 10. 10.
  yağmurların içime yağdığı günlerdi..
  şemsiyeler kırık dökük..
  göletlerde yüzünün aksi..
  tokalarının yeşilinde baharlar..
  huysuz ve şımarıktın evet..
  yakışıyordu kocaman gülüşün..
  evet arsızdı hayallerin..
  ve yalnızdın o hayallerde..
  al senin olsun aşkın dediğinde..
  ben çoktan başka bir filme dalmıştım..
  adı yalnızlık..
  4 -3 ... zargana