1. 1.
  Her ölen kişi arkasından yapılan samimiyetsizliktir. Öyle iyiydi böyle iyiydi diye methilere düzülür. Mesela Harun Kolçak ölmüş Allah rahmet eylesin adam hakkında 150 entry girilmiş bir günde ölmeden önce kaç entry vardı? 150'den biraz fazladır. Ölmeden önce neredeydi bu kadar değer veren insanlar? iki kelime edip övmek yaşarken göstermek zor muydu? Alayı samimiyetsiz şovmen. Evet.
  8 -1 ... oytunkaran
 2. 2.
  insanoğlu tembel ve bencildir. yaşarken hatırlamadığı, yardım etmediği insana ölünce methiyeler düzer.

  Çünkü ölülere karşı yükümlülüğümüz yoktur.
  4 ... nadia nadia
 3. 3.
  “Ölüler yaşayanlardan daha çok çiçek alır; çünkü pişmanlık minnetten daha güçlüdür.”
  3 ... hzezel
 4. 4.
  körün ölünce badem gözlü olması durumudur.
  ... ladyevil
 5. 5.
  Sadece methiye düzmek tabiri sığ bir ifadedir.

  Anmak. Hayırla yad etmek. Cenazesine katılamasan bile bir fatiha okumak çok şey olmada gerek. Hem sonra seven ve sevilen insanların ardından konuşulur. Ayrıca Ölenin ardından iyi konuşmak hüsnü niyet beslemek, kötü konuşmamak müslüman ahlakıdır. Birileri birilerini seviyorsa anar hakkında konuşur, buna engel olunamaz ki.

  Bazıları gece gündüz trollük yaparken kimseye batmıyorda bu durum mu batıyor ? Fesatlanmayın bence. Siz ölünce de konuşulacak. Helvanızı bile yiyecekler hemde afiyetle.

  Ölümü anmak sünnet ise, ölenin ardından hayırla konuşmak da sünnettir.
  2 -1 ... ba ba ba black aquila
 6. 6.
  Övülecek insan var övülmeyecek insan var. Dün mesela anneannemle ölmüş gitmiş bir amcadan bahsederken bir o bir ben sövdük. Dedem gözlerini açıp bizi izledi ne kadar çirkefsiniz siz diye. Hehe

  Adam kız çocuklarını taciz edip ellerdi de.
  ... tear of the moon