1. 1.
    giden kişi olduğundan fazla şeyse, dost,dert ortağı, kardeş, ortak, cansa eğer; insanı yiyip bitiren acılı,sancılı bi durumdur. yapılan, söylenen hiç bi şe kafayı dağıtmaz. göğsün üzerine bi ağırlık çökmüştür,giden gittiğinden beri ordadır, asla kalkmaz. gidenin boşluğunu özlemi doldurur, gün geçtikçe büyür. sabah uyandığında aklına düşer, gün boyu gözünün önünden gitmez, gece yatırmaz. kendi beynine mağlup eder, öyle sorulardır ki cevabı bulunmaz. çaresizce dua ettirir, bi umut ölünce buluşmak..
    3 ... sour cherry
  2. 2.
    kalbi kırık ,buruk arkada kalmanın en fazla hissedildiği anlar..insanı daha bi umursamaz daha bi seviyorum diyemediklerine "seni seviyorum" diyebilir kılar..şimdi söylesende duyamayacağını bilmek, duyamasada gönlünde taşımak özlemi.. karşılıksız....özlemenin en katlanılamayacağı an en kötüsü de herkesin yaşayacağı durum..
    3 ... tiktak
  3. 3.
    yakımdaki ölme potansiyeline sahip kişilerin (bkz: anneanne bükbaba vs) ben doğmadan ölmüş olmaları nedeniyle hiç yaşamamış olduğum hede. ama aynı zamanda bazı aile bireylerinden zaman zaman
    ne kadar çok nefret etsemde başıma gelmesini istemeyeceğim durum
    ... sabahlarolmasinaman
  4. 4.
    asla sona ermeyendir. ilk günkü acısı, özlemiyle devam eder, sadece zamanla alışır insan.
    2 ... legend of the stranger
  5. 5.
    insanın içini oldukça yakan ve çaresiz hissettiren bi durumdur. Geçer gibi gözükse de asla geçmez, gün geçtikçe artar.
    ... the z
  6. 6.
    Hayatımda bir kişinin varlığından çok yokluğunu yaşadım yokluğu daha çok geldi hep.
    4 ... leonunsutu
  7. 7.
    Allah kimseye yaşatmasındır.
    6 ... nirvana81
  8. 8.
    En ağır duygudur Allah sabır versin.
    4 ... patronicediyeceksiniz
  9. 9.
    Zaman geçer. Büyürsün, yaşlanırsın. Acın hafifler. Hatta önce tarihini sonra ölümünü sonra yüzünü yavaş yavaş unutmaya başlarsın. Ama o acı tükenmez. Hasrettir o. Özlemek sonu gelen bir eylem. Ama hasret kalırsın. Sesine, gülüşüne, sarılmasına. Aldığı nefesi dinlemeye hasret kalırsın. Dönüş yoktur çözüm yoktur kavuşmak yoktur. Her şeyi unutursun ama acısını unutmazsın. Kolların dolu dolu sarılıp kokusunu çekemezsin içine. Bayram sabahı kalbinde o çocukça sıcaklık artık ölmüştür. Büyümüşsündür. Geri dönmenin,kapı çaldığında o geldi diye koşarak kapıya gitmenin mümkün olmadığını anlayacak kadar büyümüşsündür. Dediğim gibi; ölen biri özlenmez. Hasret kalınır.
    8 ... lacivertguzeldir
  10. 10.
    Çaresi yaşamakta olan durumdur. Hayata devam edin, eskileri düşünmeyin, bir gün öleceğinizi hatırlayıp ona göre yaşayın. Ölünce bilinç kaybolacağı için ölüm sizi acısız bir hale sürükleyecektir. en önemlisi ölen kişiye yeteri kadar emek vermediğinizi düşünmemek. Bu tarz düşünceler normaldir, fakat gerçekliği yoktur. Siz öldürmüyorsanız suçlu da siz değilsinizdir.
    1 ... mrtrhn