1. 1.
  alparslan kuytul isimli şahsın savunduğu "özgürlükçü" görüş. kendisinden farklı olan görüşlere karşı koyamamanın, karşı argüman sunamamanın verdiği çaresizlikle, farklı düçünceli insanları öldürmeyi kendine şiar etmişlerin önermesidir. fırsat olsaydı da öldürebilseydik diyecek adam neredeyse, zaten de diyor:

  "islam devleti olmuş olsaydı, bu adamın hakkı idamdı (tevbe etmezse); amma, şu ortamda yapılacak olan şey, ilimle mücadeledir." diyor bu şahıs konuşmasının sonunda.
  konuşmasının konusu da, sevan nişanyan'ın yazdığı bir yazı. ama alparslan bey, o yazıyı da geçip, sevan nişanyan'ın ataist olduğu kanısına varıyor, yani allahı inkar ediyormuş, o yüzden, şeriat devleti olsaydı... türü serzenişlerde bulunuyor.

  https://www.youtube.com/watch?v=067b68vrpU8+

  alparslan kuytul adlı şahsa, videonun altından dinibütün bir kardeşimizin* yorumunu armağan ediyorum:

  --spoiler--
  atayıstlar size sesleniyorum iyi dinleyin:
  -ulan evrim falan iyi hoş güzel tamam, kuranda çelişkili ayetler var ona da tamam, big bang olurken tanrıya ihtiyaç yoktu oke, hadislerde ve ayetlerde kadın düşmanlığı var, sonra ölüm falan var tamam mantıksız ona da oke, hatta allah ara sıra yemin falan ediyor muhammedin cinsel yaşamına müdahale ediyor o da tamam, bunların hepsi tamam da,
  -BE KAFiRLER ALLAH'a DA MI iNANMIYORSUNUZ LAN ????
  -müslüman bahış açısı detected
  --spoiler--
  4 ... a c nucleary
 2. 2.
  yazar burada cehennemdeki yerini alt tabakalara indirebilmek için elinden gelen gayreti göstermiş.
  1 -2 ... ulusoy25
 3. 3.
  cihad forevaaağ!!! diye devam eder.
  1 ... a c nucleary