1. 1.
  1915 te gerçekleştiği bilumum düşmanlar tarafından uydurulmuş olaylar esnasında bir buçuk milyon ermeni öldürüldüğü iddia ediliyor biliyorsunuz. ama işin ilginç tarafı hala bu öldürülen ermenilerin mezarları bulunamamıştır. bulunan toplu mezarlar her zaman türklere ait olmuştur. bir buçuk milyon lan bir buçuk milyon.. ne demek biliyor musun? hiç mi matematik görmedin? hiç mi sayı saymadın? doğu anadolu da her taşın altından, her ağacın dibinden kemik çıkması gerekir. nerde lan bu öldürüldüğü iddia edilen insanların cesetleri?
  39 -5 ... hayrettin gurbuz
 2. 2.
  darbe planları ve suikast planları misalidir.
  veya asit kuyuları.
  yani hepsi abd merkezli hayal ürünüdür.

  ekleme: abd kuçuları rahatsız olmuş. çok isterseniz o mezarlara siz girin.
  10 -8 ... cekilin bakayim
 3. 3.
  sözde ermeni soykırımının, yine sözde mezarlıklarıdır.
  3 ... sadot
 4. 4.
  soykırım sözü, ermeni lobisinin siyasi propaganda aracı haline gelmiştir ve bu konuda türkiye'nin çıkarları açısından dikkatli olunması gerekir. ayrıca ermeni lobisinin abartılı rakam ve iddiaları peşinen doğru kabul edilemez. bu tespitler yapıldıktan sonra dikkat ve sağduyu ile ele alınması gereken ifade.

  1915'te, sayısı ermeni lobisi tarafından çok abartılmakla birlikte, çok sayıda ermeni gerçekten ölmüş veya öldürülmüştür (osmanlı devletine karşı isyan eden ve savaşanların savaşta ölmesi normaldir, öyle yapanları elbette ki tehcir sırasında ölenlerden hariçte tutmak gerekir). öldürülenlerden çok daha fazlası da anadolu'dan sürülmüş veya göç etmiştir. mezar yok denerek 1915 öncesi ve sonrası arasındaki ermeni nüfus farkı açıklanamaz.

  1) bu mantıkla gidilirse, hitler de soykırıma uğrattığı yahudilerin çok büyük bir kısmını yaktırdığından, "yahudi mezarları yok, o zaman yahudi soykırımı olmadı" gibi sakat bir mantık ortaya çıkabilir.
  2) çok kalabalık bir ermeni nüfusu o sırada kaçmakta veya zorunlu olarak göç etmektedir. dolayısıyla durup ölülerini gömecek vakit bulamamış olmaları gayet beklenen bir şeydir. öldürenler açısından da benzer mantık geçerli olduğundan muhtemelen çok fazla toplu mezarla uğraşmamışlarddır. yakmış veya nehre atmış da olabilirler.
  3) üzerinden 95 yıl geçmiş cesetlerin her taşın, her ağacın altından çıkmasını beklemek çok da mantıklı değildir.

  dolayısıyla hamaset ile konuşmak yerine 1915 olaylarını ermeni lobisinin veya türkiye'nin aleyhine çıkarları olan başka devletlerin inisiyatifine bırakmamamız ve kendimiz objektif olarak inceleyip, objektif şekilde yüzleşmemiz ve halkımıza da bulguları artısıyla eksisiyle (evet, artısıyla da, çünkü ermenileri öldürülmekten saklayan çok sayıda vicdanlı türk insanı hakkında bilgiler de böylece ortaya çıkacaktır. çünkü türk halkı özünde merhametlidir ve 1915 olaylarına türk halkının genel bir katılımı yoktur, aksine, karşı çıkışlar da vardır) anlatmamız gerekir. böylece hem ortaya çıkacak sonuçlar olayların adının soykırım olması gerekmediğini ve bu sözün ağır kaldığını ortaya koyacak, hem 1915'te öldürülen türk atalarımız ile ilgili gerçekler de detayıyla ortaya çıkacak, hem de olaylara ilkokul tarih kitaplarında anlatılmadı diye bilmediğimiz için köpürerek yaklaşmak yerine bilgi ve sağduyuyla, yani ayaklarımız yere basarak yaklaşma imkanı ortaya çıkacaktır. böylece sözde mezar gibi müstehcen laflar da ortaya çıkmamış olacaktır.

  (bkz: ölümle şaka olmaması)
  3 -5 ... usualsuspects
 5. 5.
  yedik biz onları yedik. *
  2 -1 ... habit
 6. 6.
  ceset hiç bir zaman olmadığı için, hiç bir zaman bulunamayacak mezarlardır.

  ne göçü, ne soykırımı, ne 600 bini.. bi de ben bulacakmışım, ben ispatlayacakmış.. yaa yok diyoz işte olamyan şeyin neyini ispatlıyacam? sen var diyosun sen bulacaksın 600 bin cesedi, sen kanıtlayacaksın onların doğal yollardan ölmediğini? var diyorsan var olduğunu ispatlayacaksın..

  götten uydurulmuş bir yalana karşı çıkmak, ülkemi-milletimi karalamaya çalışıanlara tepki göstermek faşistlikse evet ben faşistim. en azından hala onurum var.
  5 -3 ... hayrettin gurbuz
 7. 7.
  "biz birbuçuk milyon ermeniyi katlettik" açıklamasından sonra nobel edebiyat ödülü alan büyük türk yazarı(ki türklüğü şüphelidir) orhan pamuk'a sorulması gerekir...

  biliyorsa tek o bilir...!
  2 -1 ... aurora sin
 8. 8.
  göç ettirilirken ölen, her ne hikmetse öldükleri halde yürümeye devam eden, belki de anında buharlaşan, hatta rüzgarda savrulan ermenilere ait olduğu için olmayan mezarlardır.

  (bkz: ermenilerin en hızlı toprağa karışan millet olması)
  3 -3 ... hayrettin gurbuz
 9. 9.
  1,5 milyon adamdan 70 bin ton kemik cikar.dünyanin en büyük gemilerinin -ki bu gemiler bogazdan gecemeyecek kadar büyüktürler 90-100 bin ton kapasiteleri oldugu düsünülürse, bu cok büyük bir rakamdir.

  bu kadar kemik saklanamaz. bugüne kadar bu, mutlaka bulunurdu. 1,5 milyon rakami palavradan ibarettir.

  onu gec, bu adamlarin herbirinin bir dogdugu yer, bir hayat hikayesi, calistigi bir yer, gittigi bir okul, vergi numarasi- ki bunlarin osmanli da hepsi vardi- yoktur. cogunlukla hayali olarak uydurulmus sahislardir.

  bugün taaaa misirlilardan kalan sehirlerin bile kalintilari vardir. bu 1,5 milyon adamin yasadigi köyler hangileridir ? isimleri nelerdir?, sahislarin isimleri nedir? ne is yapmislardir? vergi numaralari nedir?...türk halkindan " haa evet ben onu taniyordum, söyle söyle bir adamdi" diyebilecek kisiler mutlaka mevcuttu, bu kac birey icin gecerlidir? tamam adam öldürülmüs olsa da onu etrafinda taniyan, konu komsu herhalde vardi. bu durum kac kisi icin gecerlidir?....
  1,5 milyon...yani palavranin da bu kadari... kudüs te yad vashem müzesi var. o müzede yahdu katliaminda öldürülmüs sahislarin ;
  a) isimleri
  b) dogduklari ve yasadiklari sehir
  c) yaptiklari is
  d) öldürüldüklerinde bulunduklari yaslari
  e) adresleri bazen alindiklari evin bir fotografi (hadi diyelim ki o zaman fotograf daha yoktu)

  f) vergi numaralari, yaptiklari is, ve is adresleri

  cogunlukla belli... bu 1,5 milyon adam icin, yani 1,5 milyonu gec yarim milyon adam icin bile bunu söyleyemiyoruz. ama söyle bir 10 15 bin kisinin göce zorlandigi biliniyor....

  bak hocam söyle söyleyeyim.... almanya´nin her yeri türk dolu... güney almanya ´da en kücük köy dahil hemen hemen "icinde dönerci olamayan " tek bir yer yok. berlin de, mannheim da, köln de, hamburg ta büyüklügü türkiye deki pekcok ilceyle kiyaslanabilir "türk mahalleleri " var... buna ragmen almanya da 2,5 milyon türk varmis...

  demek ki 1,5 milyon ermeni kesinlikle hatiri sayilir bir rakamdir... düsünsene türkiye´nin nüfusu atatürk zamaninda 25 milyon falan.... yani bunun 1,5- 2 milyonu ermeniymis, gibi olur o zaman... ben acikcasi, bu rakamlari acayip abartili buluyorum. türkiye de o zaman o kadar ermeni olduguna bile inanmiyorum.

  hem sonra, madem o kadar ermenilerden nefret ediyorduk biz, ermenilerin yasadigi ana yer olan istanbul´daki ermenilere niye hic dokunmadik di mi ama? hepsi hala yasiyo...ya da bursa´dakilere, ya da izmirdekilere?...yani o iste öyle bir bit yenigi varki hic sorma.
  5 -1 ... paganviodio
 10. 10.
  öldürülmedikleri için mezarlarının da olmadığı durum.

  göçe zorlandılar veya göç ettiler. bu adamların göç ettikleri yer belli. gittikleri istikamette belli. şimdi varsayalım altı yüz bin ermeni göç ederken, doğal olmayan nedenlerle öldü. yüzbin küsürü suriye dolaylarına giderken, yüzbin küsürü kuzey ırak taraflarına giderken, yüz bin küsürü şimdiki ermenistan taraflarına giderken yolda doğal olmıyan nedenlerle öldü. şimdi yüz bin yazdım neden çünkü 3 farklı göç yolu var bunların ve bu üç farklı göç yolundan giderken bu adamlar eğer doğal olmayan nedenlerden dolayı öldü iseler, toplu bir şekilde öldürülmüşlerdir. hadi şimdi söyleyin bakalım. bu adamları tek tek yakalayıp, birini sıçarken, birini işerken, birini sevişirken, birini ip atlarken mi öldürdüler? o yüzden mi etrafa saçılmış ve doğal nedenlerden dolayı kemikleri mezarları kaybolmuş? bunumu demek istiyorsunuz.

  eğer ortada soykırım varsa mezarı olur ve bu mezarlar topludur. yüz bin olarak yazdım ki, bu adamlar göç yollarında doğal olmayan nedenlerden dolayı öldüler ise ulaşacakları yere gidene kadar adam başı bir buçuk metreden boylarını hesaplasan o mezarların toplam boyu on beş milyon metre olurdu. sadece yüz bin tanesinin bak altı yüz bin tanesinin demiyorum. ortada göz var nizam var. mezar yokken, bir kanıt yokken durup durup ama "100 yaşındaki ermeni dede öyle diyor kesmişiz adamları" deyip milletin canını sıkmayın. sizin için orhan pamuğun yanında 2 kişilik tam pansiyon tatil ayarlıyalım, gidin orda konuşun sevişin yalakalığınızı yapın. ama burda ahkam kesmeyin, tarih profesörüyüm havaları yapmayın (bkz: yemezler). iki kitap okuyorsanız bir kaç tanede "azerbaycan karabağ" daki olanlar hakkın da kitap okuyun. hep sikiniz türklere kalkıyor anlamıyorum ki sizi.

  (bkz: türke ski kalkan yazarlar)
  3 -2 ... kafes