1. 1.
    Soğuk ve pislik kokan bir hastane odasındaki az şişman fazla çirkin hemşire, erkek değildi sanırım çünkü zerkettiği yasal uyuşturucuydu morfin.

Ona aşığım, evlenmek istiyorum fakat buna gülüp geçiyor. Ömrüm sona eriyorken bile kadınlar reddetmekten vazgeçemiyor beni. Canlarım benim.

Sonsuzluk yolculuğu... ne kadar afilli bir cümle aklım hala şişman hemşirenin kirli saçlarında kaldı. Sonsuzluk ora mı acaba?

Hayır değil... kanımdaki morfin, kötü bir kelime ve ölüm çok anakronik. Sonunda aşık oldum da ölüyorum.

Seviyorum dediğim bütün kadınları sevdim, içinde müşterekli kelimeler geçen fahişeler de dahildir buna -Ben ayırmam- Kanımda morfin...

Fakat bir tek hemşireye aşık oldum, ismini bilmem sormayın da zaten çünkü... soramazsınız bana. Ben cevaplar bilmem ardı sıra gelen şeyler vardır yalnızca.

Kim niye kimseye morfin verir... annem niye bana bundan vermedi? Yine her şeyin en çirkin olanı beni niye aşık etti kendine? Yanlış anlamayın beni gerçi umrumda da değil anlayın.

Sadece bir kez aşık oldum ölürken... o da şişman, çirkin, kirli saçlı, aptal bir hemşireydi.

Kanımdaki morfin de.
    6 -1 ... id est
  2. 2.
    anakronik aşk.
    3 -1 ... nanautzin