bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    - slm kırmızı hap mı, mavi mi ?
    + 32 farzı saysam, aytel kürsü felan
    - seçilmiş olamaz, sıçılmış bu.
    13 -6 ... diego armando do nascimento
  2. 2.
    tanrı yok, cennet yok, cehennem yok ne var arkadaş. madem yok nasıl öğreniyoruz? kimle konuşuyoruz? sorularını akla getirendir.

ek olarak: bir şey kaybetmeyen mumindir. hz ali'den beri böyle diyoruz.
    8 -4 ... nerde kalmistik
  3. 3.
    ahiretin özelleştirilmesidir.
    2 ... abartmatozu
  4. 4.
    mümin değildir artık.

edit: bu arada, öldükten sonra kiminle konuşuyor bu aydınlanmış ex-mümin, onu anlamadım?
    5 -2 ... kerameti kendinden menkul
  5. 5.
    öldükten sonra nelerle karşılaşacağı hakkında bir fikri olmadan temennilere bürünen, milyon yıllık bir varoluşta kendini 50-60 senelik bir parantez arası olarak nitelemeyi içten içe kabul edemezken vicdanını rahatlatma babında şeytanın avukatlığına soyunan arkadaşımızın biri çok içkili olduğu birgünün gecesinde derin bir uykuya dalar. takıntıların bir senaryo halinde rüyalara dönüştüğü gerçeği bir kez daha yinelenmiş olur ve arkadaşımız hangi sıfatla karşısında olduğunu bilmediği bir sesle tezayül edemediği bir mekanda vuku bulan şu rüyayı görür...

-öldünüz...
    +hayır olamaz, ben ölemem.
    -ölümsüz bir insana tanık oldunuz mu hiç?
    +hayır.
    -benden ölmediğiniz aslında bunun bir şaka olduğunu söylememi ister misiniz?
    +evet
    -aslında tanrı diye birşeyin olmadığını da
    +şey,, aslında

kan ter içinde uyanan kahramanımızın istediği tek şey vardır. ölünce tanri nin olmadığını öğrenen müminin zebanisi olmak...

muhteviyatı şudur ki; vicdan rahatlatmak babında kimsenin ironi materyali olmaması gereken insan evladıdır...
    5 -2 ... don the frapan karl malone
  6. 6.
    öldüğünde ebesinin tersiyle konuşarak tanrı'nın olmadığını öğrenen mümin.
    1 -1 ... max jack
  7. 7.
    o gün o karıyla yatcaktım.
    2 -1 ... nahkog
  8. 8.
    -slm sen kimsin
    + ben allah
    - tanrı yok mu
    + yok ben bakıyorum o işlere
    6 -6 ... diego armando do nascimento
  9. 9.
    huriler yok mu şimdi? bütün namazları onlar için kılmıştım...
    4 -2 ... modelman
  10. 9.
    pek birşey kaybetmeyecek olan mümindir. yok ben asıl ölünce tanrı olduğunu gören ataisti merak ediyorum. *
    11 -2 ... dibi dibi rek
kapat