1. .
  gazetenin birinde bugün gözüme çarpan bir spor haberiydi bu. beşiktaşın ölen üyelerinden birisi mirasından 800 bin tl'yi başiktaşa bagışlamıştı ilk bakışta normal gibi görünsede bagış yapan kişi hayatta yoktu ve yaptıgı bagış ne bu dünyada ne de öte dünyada kendisine bir avantaj saglıyacaktı. beşiktaşlılar için sapına kadar beşiktaş taraftarı olarak anılacaktır mutlaka bu davranışı lakin dünyada bu paraya bir çok ihtiyacı olan insan varken dünyaya hiçbir katkısı olmayan (hangi takım olursa olsun) bir takıma bagışlamak hiç akıl işi degildir.
  1 -2 ... jack oneal
 2. .
  sadece bir beşiktaş sevdalısının yapacağı iştir. yapılan bağış ile spor salonu yapılacaktır. çocuklara, gençlere yeni imkanlar sunulacaktır.
  2 ... bizans imparatoru kahpe antuan
 3. .
  ''Mecnun bilseydi Beşiktaş sevgisini, sever miydi Leyla zillisini.'' diyebilecek kadar çok seviyorsa beşiktaşı, bağışlar mirasını.
  8 ... anne bitti
 4. .
  rahmetlinin miras bırakacak kimsesi olmadığına delalettir, yada evlatlarının hayırsızlığına.
  -1 ... forevergreencrocodiles
 5. .
  an itibari ile gözleri dolduran harekettir. umarım bir gün ben de paraya para demekten sıkılıp başka bir isimle hitap edersem en az yarısını bağışlayacağım. bu da kayıtlara geçsin.
  ... hayatadami
 6. .
  zenginin malı, züğürdün çenesi fonksiyonundan ileriye gidemeyecek tartışmadır. para adamındır, ölmüştür, isterse beşiktaş'a ister nazilli belediye'ye bağışlayabilir...

  f(zengininmalı)=züğürdünçenesininyorulması
  ... jamesjoyce
 7. .
  her beşiktaşlının taktir edeceği ve duygulanacağı bir hareket.
  ... posx
 8. .
  (bkz: kanımızı kızılaya organlarımızı fenere bağışladık)
  ... anne ben gruppie oldum